1. aprill: Apple töötab Portugalis salajase kompetentsikeskuse kallal

Traditsiooni märgiks liitub SAPO TEK aprillinalja mänguga. Ilmselt oleks Portugali jaoks väga hea, kui Apple investeeriks, ja kui see juhtub, on SAPO TEK kohal, et sellest saavutusest aru anda.

Algne lugu:

Sel nädalavahetusel on Tim Cook Portugalis allkirjastamas Portugali ametivõimudega lepingu, mis loob aluse kompetentsikeskuse paigaldamiseks, kus NOAA (riikliku ookeani- ja atmosfääriameti) teadlaste ja merekaitsefondi teadlaste kõrval töötavad tarkvarainsenerid.

Kompetentsikeskuse täpset asukohta pole avaldatud või on Apple’i Assooridel leiduvate professionaalide arv, kuid SAPO TEK teab, et on olemas ka Portugali kosmoseagentuuri kaasav koostööleping, mis paigaldatakse samuti Assooridele. .

Apple on investeerinud uue juhendamistehnoloogia väljatöötamisse, mis ei tugine Põhja-Ameerika globaalse positsioneerimissüsteemi (GPS) ega Euroopa Galileo satelliitidele. Selliste sonarimudelite kasutamine, mida vaalad kasutavad kajalokatsioonil, võib olla alternatiiv, eriti kuna nad kasutavad olenevalt liigist sagedusi vahemikus 10 Hz kuni 31 kHz ning neid saab suunata, teiste seadmetega hõlpsasti läbida.

See on esimene Apple’i kompetentsikeskus Portugalis ja võib-olla ĂĽks kõige olulisemaid ettevõtte tipptasemel tehnoloogiaarenduses väljaspool USA-d.

Hiljuti avastas Google Portugalis Quinta da Fonte juures Lissabonis asuva arenduskeskuse, mis on kasvanud ja on juba üks suurimaid ettevõtteid selles asukohas, kus asuvad mitmed rahvusvahelised tehnoloogiad. Microsoftil on ka Parque das Nações asuv kompetentsikeskus, kus on juba üle neljasaja spetsialisti.

Toimetuse märkus: Paljud lugejad kahtlustavad, et see on 1. aprilli SAPO Techi jant. Kuid see on ikkagi hea uudis, kui see on tõsi!