10 000 missioonikonverents toob Braga kvanttehnoloogia maailma

22.

– 24.

Oktoober pĂĽhendatakse projekti nanoGateway 10 000 rahvusvahelise missiooni konverentsi 2019.

aasta väljaandele.

Sel aastal on ĂĽrituse keskmes tehnoloogia ja kvantteadus, mis toimub Braga Rahvusvahelises PĂĽrenee nanotehnoloogia laboris (INL).

Üritus käsitleb kvanttehnoloogia erinevaid valdkondi: alates rakenduslikust arvutist kuni tarkvaratehnikani, tuues kokku teadlasi ja maailma eksperte, kes tutvustavad oma viimaste uuringute tulemusi.

INLi sõnul kogeb maailm pärast nelja aastakümne pikkust infotehnoloogia hegemooniat nüüd uue paradigma tekkimist.

Pärast kvantfüüsika sündi 100 aastat tagasi on selle materjalide, tehnoloogia ja teabe uurimine muutunud aktiivseks uurimisvaldkonnaks kogu maailmas.

NanoGateway eesmärk on muuta Portugali ja Hispaania koostöö rahvusvahelisel tasandil strateegiliseks mängijaks nanotehnoloogia maailmas.

Algatuse eesmärk on rakendada strateegiaid ja tegevuskavasid, et kasutada ära tehnoloogia potentsiaali ja julgustada selle juurutamist äristruktuuridesse.

INLi eestvedamisel kaasrahastab projekti Hispaania-Portugali piirkondadevaheline koostööprogramm (POCTEP).

See rahvusvaheline konverents on suunatud peamiselt teadlastele ja teadlastele, samuti ettevõtetele, investoritele ja riigiasutustele.

Missiooni 10 000: Quantum Science & Tecnology uksed on aga avatud ka laiemale avalikkusele.

Huvilised saavad tutvuda programmiga ja saada lisateavet selle kohta, mida nanotehnoloogia ĂĽhiskonna heaks teha saab, ĂĽrituse lehelt.