10 erinevust Android 4.4 KitKati ja Android 5.0 Lollipopi vahel

android pulgakomm vs kitkat

Vasakul: Android Lollipop; Paremal: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

Märge: See artikkel ilmus algselt hispaania keeles AndroidPIT, nii et ekraanipildid on hispaania keeles. Need asendatakse võimalikult kiiresti Portugali vastetega.

1. Lukusta ekraan

Ilmselt peame alustama sellest ekraanist. Üks suurepäraseid uudiseid Lollipopi kohta on see, et sellel ekraanil kuvatakse märguandeid ja peale selle saame sellega suhelda (sellest räägime hiljem). Kujunduse osas näeme, et lukk on liikunud allapoole, kaameraikooni (ka KitKati puhul) ja uue kõneikooni vahel.

pulgakomm kitkat 11

Vasakul: Android Lollipop; Paremal: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

See mõjutab seda, kuidas me avakuvale ja mainitud rakendustele juurde pääseme. Kui tahame seadme lukust avada, peame sõrme alt üles libistama; kui meil on vaja helistada, nihutame sobiva ikooni paremale ja kui soovime kaamerale juurde pääseda, sooritame teiste ikoonidega vastupidise liikumise. Leiame ka otsese juurdepääsu teenusele Google Now, topeltklõpsates ekraanil või kasutades häälkäsklusi.

2. Avakuva

Oleme seadme lukust lahti teinud ja oleme avaekraanil. Varsti näeme muudatusi nii rakenduse ikoonil kui ka rakenduse paneelil. Baar staatus ja navigeerimine jääb läbipaistvaks. Kasutan juhust ja mainin, et nĂĽĂĽd on uudisena Google’i otsinguriba kõigil avaekraanidel, mis on paljudele meeltmööda.

pulgakomm kitkat

Vasakul: Android Lollipop; Paremal: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

Algusekraani lisamise meetod jääb samaks, nimelt lohistades rakendust nii, et ilmub uus ekraan, kus me kõnealuse rakenduse vabastame. Mis puudutab menüü vidinaid ja avakuva seadeid, siis näeme mõnda esteetilist muudatust, nagu on näidatud alloleval pildil.

pulgakomm kitkat 2

Vasakul: Android Lollipop; Paremal: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

3. Taotluse sahtel

Tume taust on minevik. Android Lollipopis kuvatakse rakenduse sahtel valgel taustal. Nii, et ekraan oleks rakenduste kaustale lähemal. Paljudele kasutajatele see muudatus ei meeldi. Ikoonid on ka veidi väiksemaks muutunud ja on selge, et rakenduse nimi ei saa halli asemel enam valget kuvada.

pulgakomm kitkat 3

Vasakul: Android Lollipop; Paremal: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

4. Olekuriba ja navigeerimisriba

Valge jääb olekuriba ikoonile ja navigeerimisriba sümbolile, kuigi välimus on muutunud. Vahetu tähelepanu pälvivad geomeetrilised numbrid, mis nüüd nuppe tähistavad tagasi, Alustama ja Mitmeülesanne, midagi disainilt väga sarnast PlayStationile.

pulgakomm kitkat 4

Ülal: Android Lollipop; Allpool: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

Teisalt edasi staatus ikooni on vähendatud ja näiteks ei eralda WiFi sümbol enam võrgu liinide vahel, mis näitab ühenduse tugevust.

pulgakomm kitkat 5

Ülal: Android Lollipop; Allpool: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

5. Materjalikujundusega rakendused

Tegelikult jõuab materjalidisain lõpuks kõigi rakendusteni, olenemata Android 5.0 Lollipopist. Igal juhul näib asjakohane mainida selliseid süsteemirakendusi nagu kõned, kontaktid, kalender, Claculadora jne. Operatsioonisüsteemis Android 5.0 Lollipop kasutab rakendus pastelseid toone ja pakub materjalidisaini kasutuskogemust, mida iseloomustavad animatsioonid ja rakenduse elementide vastastikune mõju.

pulgakomm kitkat 6

Vasakul: Android Lollipop; Paremal: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

6. Viimased rakendused

Juurdepääs hiljutistele rakendustele või mitme tööülesannete täitmine toimub ruuduikoonide kaudu. Sellel klõpsates leiate kõik rakendused, mis on korraldatud failidena ja pole loendis, nagu KitKatis. Nende rakenduste sulgemise protseduur jääb samaks, nimelt sõrmega vasakule või paremale pĂĽhkimine (kuigi Lollipop sisaldab ka klassikalist “X”, et sulgeda paremal ĂĽleval kĂĽljel.

pulgakomm kitkat 7

Vasakul: Android Lollipop; Paremal: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

Uus detail, mille leiame Lollipopilt, on pin push. Sellel klõpsates paneme ekraani selle rakendusega tarduma. See on eriti kasulik, kui soovite oma nutitelefoni laenata, kuna see näitab ainult märgitud rakendusi.

7. MenĂĽĂĽ Seaded

Nagu rakenduste sahtlis, on ka menüüs Seaded valge taust. Samuti on ikoonid muutunud ja need kuvatakse rohelisena ning Roboto fondi uus versioon on hallides toonides. Samuti näeme Lollipopis paremas ülanurgas suurendusklaasi ikooni, mis aitab meil menüüs Seaded termineid otsida.

pulgakomm kitkat 8

Vasakul: Android Lollipop; Paremal: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

Muudatusi on tehtud ka menüüs Kiirseaded, mis on nüüd täielikult teavitusribale integreeritud. Selles menüüs leiame uusi võimalusi nagu taskulamp, samuti uusi ikoone ja kujundusi.

8. Teavitamine

Jõuame Androidi uue versiooni ühe kõige silmatorkavama küljeni: märguanderiba, mis on nüüd veelgi funktsionaalsem ja elegantsem. KitKatis libistame sõrmedega, et pääseda juurde teavitusribale, kus kuvatakse kiirseadetele juurdepääsu saamiseks ikooni kõrval ka kuupäev, kellaaeg ja ikoon kõigi märguannete kustutamiseks. Lollipopis jäävad elemendid alles, välja arvatud kiirseadete ikoon, millele pääseb juurde, kui teavitusriba veelgi alla lasta.

pulgakomm kitkat 14

Vasakul: Android Lollipop; Paremal: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

Meil on justkui kolm kihti. Esimene koos märguannetega, teine ​​kiirseadistustega ja kolmas akuteabe, kuupäeva ja kellaaja, konfiguratsiooni ja kasutaja ikoonidega. Seda kõike hallides ja rohelistes toonides järgides uusi esteetilisi juhiseid.

9. Mitu kasutajat

Android Lollipopi abil saame kasutajaid nutitelefonidesse lisada, nagu juhtus tahvelarvutites oleva KitKati puhul. Juurdepääs kasutajatele toimub teavitusribalt, kus saame ka uusi kasutajaid konfigureerida.

pulgakomm kitkat 12

Lollipopiga on võimalik mitu kasutajat. / © ANDROIDPIT

10. Uus energiasäästurežiim

Google teeb palju vaeva, et optimeerida iga nutitelefoni ühte puudust. Jah, ma mõtlen akut. Operatsioonisüsteemis Android 5.0 Lollipop on uus energiasäästurežiim, mis vähendab nutitelefoni funktsionaalsust, nii et saame lisaaega, kuni uued tasud saadaval on. Kui see energiasäästurežiim on aktiveeritud, muutub olek ja navigeerimisriba oranžiks.

pulgakomm kitkat 13

Vasakul: Android Lollipop; Keskus: energiasääst Lollipopis; Paremal: Android KitKat. / © ANDROIDPIT

Mida arvate Android 4.4 KitKati ja Android 5.0 Lollipopi erinevustest?