10 filmi jagamine oli USA-s väärt 1,5 miljoni dollari suurust trahvi

Illinoisi kohus määras ameeriklasele 1,5 miljoni dollari suuruse trahvi kümne torrentiga ostetud filmi jagamise eest. Praeguseks on kõige suuremad trahvid määratud failide ebaseadusliku jagamise korral.

Kywan Fisheri kaebas täiskasvanute filmiprodutsent Flava Works kohtusse ostetud filmi vale jagamise eest. Määratud karistus koosneb 150 000 dollari suurusest kahjutasust iga piraatfilmi eest. Teised võimendasid Kywan Fisheri kohtusse mitteilmumise eest määratud trahvi, mis muutis juhtumi lahendamise lihtsamaks, kuna puudus struktureeritud kaitse.

“Kostja Kywan Fisheri piirangud jõustatakse alaliselt Flava Works’i intellektuaalomandi õigusi rikkuvate materjalide kopeerimise, levitamise, paljundamise, allalaadimiseks kättesaadavaks tegemise või postitamise eest, sealhulgas videod, nõudmisel esitatavad videod, veebisisu, pildid”. saab lugeda kohtuniku allkirjastatud otsusest.

Tõendid kohtu alla andmise kohta saadi krĂĽpteeritud koodi kaudu, mille tootja sisestas mĂĽĂĽdavasse filmi, kood leiti ebaseaduslikust filmi koopiast, mida jagas torrent ja mille päritolu on Kywan Fisher. Põhja-Ameerika ostab filme tootmisettevõtte veebisaidi kaudu ja ostmise ajal “aktsepteerib” vastutuse sätet, mis näeb kasutajatele karistusi ebaseadusliku jagamise korral. Kokku laadisid teised kasutajad filme alla 3449 korda.

Tootjate, kirjastajate ja autoriõiguste ühingute juhtumid, kus kasutajad on failide torrentimise kaudu jagamise eest kohtusse kaevatud, on suhteliselt tavalised, kuid on ka neid, kes on hukka mõistetud tõendite puudumise või isegi poolte mõistmise puudumise tõttu.

CNeti sõnul otsustas USA kohtunik, et kasutaja IP-aadress ei ole iseenesest piisav tõend piraatluse kohta, mis tegi ebaseadusliku failijagamise eest karistuse veelgi keerulisemaks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi