10 Gmaili funktsiooni e-posti korrastamiseks

Veetsite kindlasti paar päeva oma Gmailist eemal, kuid tagasi tulles sisaldas teie postkast kümneid lugemata kirju.

Allpool leiate Google’i enda soovitatud Gmaili funktsioonide loendi, mis aitab kasutajatel organiseeritud ja tõhusat e-posti postkasti säilitada:

Automaatsed sildid ja filtrids: lasta Gmailil teie postkasti korrastada, sissetulevad meilid automaatselt arhiivida, luua filtrid e-kirjade kustutamiseks, tärniga tähistamiseks ja edastamiseks või teatud tüüpi sõnumite hoidmiseks sildist „Rämpspost”;

Spetsiaalne silt: kleepige sildid vastuvõetud sõnumitele, näiteks “Kontor”, “Perekond”, “Kliendid” ja teistele. Võite isegi luua filtreid, et postkastis kirjad automaatselt märkida ja kustutada ning neid mugavamal ajal vaadata.

Pange tähtsad e-kirjad tähtsuse järjekorda: teid tabanud sõnumite arv? Kasutage prioriteetset postkasti oluliste sõnumite prioriseerimiseks, eraldage need automaatselt. See funktsioon jagab teie ruudustiku kolmeks jaotiseks: “Tähtis ja lugemata”, “Tärniga tähistatud” ja “Kõik muu”, lisaks teile olulisemate meilide pakkumisele. Asjakohaseid e-kirju on endiselt võimalik esile tõsta. Aja jooksul saab sĂĽsteem teada, mis on teie jaoks kõige olulisem.

Jälgige loendis olevaid olulisi ĂĽlesandeid: Korraldage ja seadke oma töö prioriteediks Gmaili Tasksiga. Seega on võimalik muuta e-kiri tegevuseks vaid ĂĽhe klõpsuga, muuta tähtaeg automaatselt Google’i kalendrisse ja märkida, mida olete lõpetanud.

Kasutage valmis vastuseid: Kas peate sageli samu sõnumeid saatma? Säästke aega Gmaili automaatvastustega, koostades igaks juhuks standardsõnumi. Nüüd, identse sisuga meilide saatmisel, saate kasutada standardseid malle.

Eirake ebaolulisi meilivestlusi: Kas vestlus pole teiega enam seotud ja täidab teie kasti? Seda lihtsalt ignoreerige, see arhiivib tulevased vastused automaatselt sõnumite järjestusest. Kui vajate seda tulevikus, on seda lihtne leida või lõpetada selle ignoreerimine.

Uurige, kui keegi loeb teie sõnumit: Tõeliselt oluliste meilide saatmisel määrake lugemiskviitungid, et inimene loeks teie sõnumit. Kui ta sõnumi avab, saate ka teate.

Kasutage kiirklahve: Gmailis on mitmeid kiirklahve, mis aitavad teil vähemate klõpsudega rohkem ära teha. Näiteks on paljude muude toimingute hulgas võimalik koostada, saata ja grupeerida e-kirju, sisestada linke teksti, neid vormindada. Selleks lubage see lihtsalt Gmaili seadetes.

Konkreetsete toimingute jaoks kasutage erinevaid e-posti aadresse: Kas teadsite, et seda on võimalik teha ka ilma uue konto loomiseta? Kui te ei soovi konkreetse ülesande jaoks kontot luua, lisage lihtsalt plussmärk (+) ja suvalised sõnad enne @ praegusesse aadressi. Teil on piiramatu arv e-kirju, mida saate kasutada erinevatel eesmärkidel.

Tühista sõnumi saatmine: Kas tegite oma e-kirjas vea, unustasite adressaadi lisada või soovite lihtsalt teavet lisada? Äsja saadetud sõnumi tühistamiseks on aega kuni 30 sekundit. Aktiveerige lihtsalt Gmaili funktsioon „Tühista saatmine”.