10 näpunäidet uutele Linuxi / Ubuntu kasutajatele

Tegin hiljuti postitus, milles räägitakse põhjustest, mille tõttu uued kasutajad platvormist loobuvad, nüüd toon 10 nõuannet uutele kasutajatele. See on lihtne nõuanne, kuid see võib muuta kõike. Neile, kes ootavad postitusi põhjustel, mis panevad mind Linuxit kasutama, olge rahulik, et see võib teel olla (???).

Järgmised näpunäited võivad kogenumate Linuxi kasutajate jaoks tunduda liiga lihtsad, kuid see postitus on mõeldud algajatele. Jagage seda inimestega, kes soovivad siseneda pingviinide maailma, või algajatega. Arvestades, et olen keskendunud Ubuntule ja selle derivaatidele, mõistke, et see on värav paljudele inimestele. Kuid näpunäited lähevad kaugemale, võib-olla ühel või teisel teemal, kuna elektrienergia ostulepingud on spetsiifilised Ubuntule ja selle derivaatidele, kuid ülejäänu kehtib enamiku Linuxi distributsioonide kohta (loomulikult suunatud algajatele).

01 – laske end sĂĽsteemil avastada

See näpunäide on mõeldud valves olevale algajale, mitte ĂĽlejäänud pole suunatud teistele kasutajatele. Kuid see pakub teile rohkem rõõmu, kui midagi leiate. Veeta aega sĂĽsteemi kasutamisel, õppimisel, “mängimisel”. Kui lähete kaugemale, vältige seda arvutites, kus on olulisi andmeid või mida kasutate tootmiseks. Nagu nad ĂĽtlevad: “taevas on piir”. SĂĽsteemi kasutamisel vältige seda hullumeelset katset töötaval masinal ja kaaluge selles postituses kirjeldatud näpunäiteid.

02 – kõige jaoks pole veini vaja

Linuxis on palju programme. Teil pole ĂĽldse vaja Windowsi rakendusi käivitada. Vein on pallimise vorm juhul, kui muud valikut pole. Pole haruldane näha kasutajaid, kes käitavad Wine’iga Linuxi natiivversioone. Otsige seda, kui teil on rakendus mida platvormil kasutate, ja proovige alternatiive. Tegelikult juhtisin tähelepanu veel millelegi, isegi enne Linuxile ĂĽleminekut, aga see oleks mõne teise postituse jaoks (???).

03 – hoia oma sĂĽsteemi ajakohasena

Süsteemi värskendamine tagab võimalikud veaparandused ja tõsised tõrked. Süsteemi ajakohasena hoidmisel on teie turvalisus suurem. Mõnele kasutajale ei meeldi värskendamine, kuna ta peab mitu faili alla laadima gigabaiti protsessi käigus. Kuid kui kasutate Ubuntu ja installite ainult vajaliku, siis seda olukorda pole. Mõni süsteem esitab uusimaid uudiseid, rohkem korras värskendus nõutud. Selles pole midagi valesti, kuid vältige värskendusega viivitamist. Kui see on kriitiline värskendus koos haavatavuse parandusega, tehke seda kohe.

04 – installige ainult need programmid, mida te kasutate

See näpunäide on lihtne ja selle eesmärk on muuta teie süsteem lahjaks ja tööpinna turvalisemaks. Ilma tarkvara pole vaja kasutada, värskendused on väikesed ja ka vigade haavatavuse oht.

05 – vältige hĂĽljatud programme

Veel üks huvitav näpunäide on võrrelda mitut alternatiivi samal eesmärgil. Näiteks soovite uut pleierit. Valikuid on palju, igaüks erineva maitse jaoks. Kuid kui on midagi mõelda, välja arvatud välimus ja funktsionaalsus, siis juhul, kui paketti alles hoitakse. Uued värskendused pole mitte ainult viis ressursside saamiseks, vaid ka vigade ja haavatavuste parandamiseks. Vältige hüljatud programme ja eelistage neid, mis on täielikult välja töötatud. Muidugi pole see alati võimalik, kuid süsteemi maksimaalne minimeerimine muudab selle turvalisemaks.

06 – PPA ainult reaalse vajaduse korral

PPA on keeruline teema, ühed armastavad seda ja teised vihkavad. Kui te ei tea, mis see hoidla on, siis meil on see olemas selgitada umbes. PPA huvipakkuv on võimalus kasutada programme, draivereid ja teeke, mis pole süsteemihoidlatesse omased või on madalamas versioonis. Kõik need aastad Funktsioonid see on paljude Ubuntu kasutajate jaoks kohustuslik, ilma PPA-ta on selle kasutamine peaaegu võimatu. Täna on lugu muutunud, ilmudes uued paketid, näiteks: AppImage, Flatpak ja Snap. Nvidia kasutajate jaoks lisab Ubuntu nüüd varasse varalise draiveri uusima versiooni, siis puudub PPA (???). Vältige PPA-d, kasutage muid vahendeid, kaaluge, kas on väga oluline riskida süsteemiga võimalike sõltuvusvigade ja muude asjadega.

07 – Hoiduge “aegunud” õpetustest

Tehnikamaailm õitseb, Linux ei erine sellest. Teisalt näib, et viimastel aastatel on pingviinid nii kiiresti arenenud, et nende arengut on isegi raske jälgida. Kõik see lihtsustab tavakasutajate kasutamist, muutes süsteemi iga päevaga lihtsamaks. Enne mis tahes käsu kasutamist otsige rohkem, kontrollige õpetuse kuupäeva, kui muid režiime pole või kui lahendus on praegu lihtsam. Hoiduge PPA-dest „aegumiskuupäev puudub”, need põhjustavad tavaliselt erinevaid sõltuvusvigu ja teevad süsteemi krahhi. Vanad DEB-paketid võivad sama ohtlikult kahjustada. Uus pakett (AppImage, Flatpak ja Snap) hoiab ära ebamugavusi ja ei kahjusta teie süsteemi.

08 – teadmine on “leek”

Teadmised on nagu tuli, kui neid toidate, see kasvab ja neid jagades see lihtsalt ei paljune. Osalege rühmades ja foorumites ning kasutage ära ühte asja, mida ma alati kuulen (ja ma arvan, et ka teie kuulete). Neelake head ja visake ära halb. Õppige ja jagage ka seda, mida teate, nii et teie leek kipub kasvama ja paljunema. Looge teemasid, aidake inimesi, õpite õpetamise ajal.

09 – “Ole ettevaatlik oma asukohas”

See näpunäide peab täiendama eelmist. Hea neelamine ei tähenda “sigadega kinni pĂĽsimist”. Kahjuks on kogukonnas, nagu kõigil teistelgi, inimesi, kes on radikaalsed, julmad ja hävitavad. Vältige neid gruppe ja foorumeid, vältige neid kasutajaid. Ilmselt ilmnevad isegi mõistlike rĂĽhmade sees mõned “abimatud”. Lihtsalt ignoreeri seda, kohtle teisi õrnalt ja ära lase leegil kustuda. Neile, kellel on kahtlusi, kuhu siseneda, soovitan Diolinux Plus foorum. Avatud mõtlemisega töötajad, olenemata sellest, kas kasutate Windowsi, Linuxi või macOS-i.

10 – jälgige, julgustage ja jagage head sisu

On tavaline, et inimesed jagavad uudiseid, mis muudavad nad “# ¿$?%! ¡Live ”või see on võltsuudis. Mürgise sisalduse korral olge ettevaatlik. Hinga sügavalt sisse, laske vihal minna ja ignoreerige seda, saatke see nõrgaks. Jagage ainult sisu, mis on mõttekas, kaasas produtsente, kes teevad kogukonna heaks rohkem kui need, kes levitavad valesid. Julgustage mingil hetkel projekti, mille olete oma ellu lisanud. Nii saavad teised inimesed sellest kasu ja projekt ei sure. Meie sisutootjad vajame teie toetust, nii rahalist kui ka kaasamist või jagamist. Nii et üha rohkem inimesi leiab meie projekti.

Kas teile meeldis 10 näpunäidet? Kas lisasite midagi? Kaaluge teema loomist teemal Diolinux Plus foorum, pidage meeles, et teadmiste leek ei kustu jagamisel, see kipub suurenema.

Kuni järgmise postituseni SÜSTEEMAATILISELT! ?


Kas olete näinud viga või soovite lisada selle artikli soovituse? Tegema koostööd, Kliki siia.

Table of Contents