10 ohutusnõu, et kaitsta veebivestlusi pere, sõprade ja kolleegidega

Pandeemiate ja sotsiaalse isolatsiooni ajal on veebipõhised sotsiaalsed rakendused ja tööriistad uus viis suhelda sõprade, pere ja kolleegidega eemal. Isikuandmete turvalisuse tagamine on esmatähtis, eriti kui arvestada viimaseid Zoomi või isegi Kodupartyga seotud sündmusi.

Kaspersky pakub mitmeid soovitusi, et kaitsta kasutajaid rakenduste sotsialiseerimisel ilmnevate kasvavate kĂĽberohtude eest.

Rakenduste suhtlemisel turvalisena hoidmiseks klõpsake galeriil

Ettevõtte ĂĽhe turvauuringute tippteadlase David Emmi sõnul eiravad kasutajad mõnikord nii mõndagi olulist kĂĽsimust, kui ĂĽritavad võimalikult kiiresti ĂĽhendust võtta pere, sõprade või kolleegidega. “IgaĂĽks meist peaks mõtlema ja otsustama, mida on mugav veebis jagada või mitte,” selgitas ekspert.

Kasutajad peaksid pöörama tähelepanu sellele, kuidas rakendus teenib raha. Kui see on tasuta, on väga tõenäoline, et isikuandmetest saab vahetusvaluuta. Nii et enne selle installimist on vaja kontrollida rakenduse õigusi, et mõista, milliseid andmeid see kogub, salvestab ja taaskasutab.

Teine punkt, millele kasutajad peaksid tähelepanu pöörama, on rakenduse sotsiaaltehnika taktika, mis enamasti üritab neid erinevate suhtlusvormide abil veenda milleski fiktiivses. Seetõttu on oluline kontrollida, kuidas kinnitatakse kasutaja autentsust, samuti lingi kaudu jagatud teavet.

Kuigi ĂĽkski rakendus pole täiesti turvaline, on oluline mitte unustada privaatsuse aspekti ja kontrollida, kas teie edastatud andmed on krĂĽptitud. Kaspersky ĂĽtles, et kuigi enamus elanikkonnast ei pidanud seda häkkerite jaoks atraktiivseks sihtmärgiks, oli tegelikkus hoopis teine. Pange tähele, et kĂĽberkurjategijate poolt “tavainimestelt” varastatud teavet mĂĽĂĽakse sageli veebis mustal turul ja kasutatakse petukavades.