119 miljardi euro suuruse müügiga on Apple suurim ettevõte Iirimaal?

Apple on Californias (Ameerika Ühendriigid) asuv ettevõte, mis toodab enamikku oma toodetest Aasia partnerite kaudu, eriti Hiinas. Mõne leidliku manöövri tõttu on Apple siiski riigi suurim ettevõte, millel pole sellega midagi pistmist: Iirimaa.

Iiri ajaleht Irish Times avaldas hiljuti nimekirja riigi 1000 suurimast ettevõttest ja vastavalt nende teostamisele Ă„rimaailm, asetades Apple’i esikohale, tuluga 119 miljardit eurot (umbes 572 miljardit dollarit) 2018. aastal – et anda teile idee, teine ​​koht, Google, mis teenis riigis aasta jooksul tulu 32 miljardit eurot. SEE CRH, oli kolmandal kohal, oli uuringu suurim kohalik / Iirimaa tööandja.

Nii kummaline kui see Apple’i äritundmatule inimesele võib tunduda, on Apple’i domineerimine Euroopa saarel hõlpsasti seletatav: Iirimaa oli ĂĽks esimesi riike, kus ettevõte asutas rahvusvahelise esinduse, avades kontorid Corki linnas 1980. aastal – vaid neli aastat pärast asutamist. ĂĽksi.

Täna on Apple kohal Iirimaal tohutult, seal on lugematu arv kontoreid, tuhandeid töötajaid ja maailma ainus täielikult omanduses olev tehas – kust kohandatud iMac-ĂĽksused jõuavad tarbijateni Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas.

Veelgi enam: Iiri valitsuse poolt aastakĂĽmnete jooksul pakutavate ulatuslike maksusoodustuste tõttu (mis on muide probleeme tekitanud) on Apple loonud keeruka finantsstruktuuri, mis suunab kogu raha, mida ettevõtted teenivad väljaspool Ameerika Ăśhendriike, Iirimaale. – mis selgitab Apple’i astronoomilist retsepti selles riigis.

Huvitav on märkida, et isegi selle peaaegu domineeriva kohaloleku korral pole Apple’il endiselt Iirimaa territooriumil ametlikku poodi – ei Korkis, pealinnas Dublinis ega mujal saarel. ?

AppleInsideri kaudu