12 Apple’i töötajat arreteeriti 2017. aastal ajakirjandusele teabe avaldamise eest

Bloombergil on juurdepääs sisemistele avaldustele, mis saadetakse Apple’i töötajatele. Sõnum kinnitas veel kord ettevõtte huvi hoida oma projekte meedia keskpunktist eemal, vähemalt seni, kuni ettevõte neist ametlikult teada andis. See tehnoloogia pole endiselt väga rahul sellega, et leidub koostööpartnereid, kes avaldavad ajakirjandusele saladusi ja rõhutavad hoiatuse kujul statistilisi fakte: 2017. aastal tuvastati lekitatud konfidentsiaalse teabe abil 29 kaubamärgiga seotud inimest ja neist 12 arreteeriti.

“Leakerid pole lihtsalt Apple’is töö kaotanud. Mõnel juhul ootavad neid ees suured vanglakaristused ja trahvid sĂĽsteemi sissemurdmise, teabe varastamise või ärisaladuste vahetamise, föderaalkuritegudeks liigitatud tegude eest, ”seisis avalduses. .

Cupertino hiiglane tõstis esile ka ajakirjanike ja blogijate poole pöördumise ohte selles sektoris. “Kuigi lähenemine võib tunduda meelitav, on oluline meeles pidada, et teiega manipuleeritakse […] nende väliste osalejate edu mõõdetakse Apple’ilt saladuste hankimisega. ” Nendel juhtudel hoiatas ettevõte, et töötajad “lähevad põrgu”, kui nad otsustavad loobuda.

2017. aastal teatas õunabränd, et lekkeid seostatakse sagedamini ettevõtte töötajatega kui Apple’i töötajatega. Tuletatakse meelde, et eelmisel aastal vallandati töötaja isegi pärast seda, kui tema tĂĽtar avaldas YouTube’is video, kus iPhone X ilmus, enne kui tehnoloogiaettevõte selle ametlikult avalikustas.

„Lekke mõju ulatub kaugelt projektis töötavatest inimestest. Apple’i saladuste paljastamine seab ohtu kõik Apple’is töötavad töötajad ja boikoteerib oma toodete loomisse investeeritud aastaid. […] Tuleme kõik Apple’i juurde, et teha oma elu parimat tööd – tööd, mis loevad ja aitavad kaasa sellele, mida selle ettevõtte 135 000 inimest koos teevad. Mitte naermine on parim viis oma sidet austada, ”kirjutas näiteks Põhja-Ameerika tehnoloogia asepresident Greg Joswiak.