12% noortest portugallastest pääsevad seksuaalpiltidele juurde veebis

Ăśle 12% noortest portugallastest on internetis surfates kokku puutunud seksuaalsete piltidega ja 14% sihtrĂĽhmadest ĂĽtles, et nähtu on neid “häirinud”, näitab hiljutine EU Kids Online projekti aruanne.

Analüüs lisas, et nende seas, kes väitsid, et on sellist tüüpi veebisisule juurde pääsenud, nägi 7,2% inimestest, kes seksisid, ja 1,2% -l oli juurdepääs kuritahtlikele seksuaalpiltidele.

Selle uuringu järelduses, mille eesmärk on välja selgitada 11–16-aastaste noorte veebi sirvimise ohutustingimused ja mis on noortega vanemate peamine mure, öeldakse ka, et „veebipõhised kaebuste tööriistad ei tööta. “

Numbrid tõestavad seda: ainult 13% Euroopa lastest, keda internetis nähtu häirib, kasutab seda mehhanismi. Portugalis on see protsent veelgi madalam, 11%. Kaks kolmest probleemist teatanud ohvrist olid aga vastusega rahul.

Seksuaalsete piltidega seotud olukordadest teatavad need, kes väidavad, et on saanud tõhusamat abi. Need, kes teatasid käitumisega seotud riskidest, näiteks seksuaalsõnumite saatmine või kiusamine veebis, tunneksid end vähem toetatud.

Vastutavad isikud toovad välja idee, et tööstus peab suurendama ressursse, mis on kättesaadavad noorimatele, kes seisavad silmitsi selliste olukordadega – kus seksuaalne sisu pole ainus probleem.

Uuringust selgus näiteks, et 15% noortest eurooplastest on pääsenud teiste Interneti-kasutajate loodud pahatahtliku sisuga saitidele, näiteks anoreksia ja buliimia edendamiseks mõeldud saitidele. See on oht, mis mõjutab eriti 13-aastaseid ja vanemaid tĂĽdrukuid, leidsid teadlased, märkides, et “kõige sagedamini on see oht digitaalse kirjaoskuse oskustega noortel”.

Vanemate väljendatud mureküsimuste osas tõsteti kooli tulemuslikkust uuringu pakutud üheksa „teema” loendis esile. Õnnetused ja kiusamine teel (Internetis või mitteaktiivsed) on need, mis järgivad enamike vanemate muret tabavat ohustabelit.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes