15 maailma kauneimat maastikku Google Street View silmis - sait täna

15 maailma kauneimat maastikku Google Street View silmis – sait täna

Alates 2005. aastast on Google Mapsi rakendus "juhend", mis aitab navigeerida kogu maailmas, rohkem kui miljardil kasutajal. Hiiglasliku Mountain View loomise eesmärk on asendada paberkaardid digitaalsete versioonidega, mis kõik on kooskõlas tehnoloogia arenguga.

Rohkem kui 15 aasta jooksul on Google Street View funktsionaalsuse kaudu registreerinud mõned kõige muljetavaldavamad maastikud maailmas, andes kasutajatele võimaluse uurida oma mobiilseadmete kaudu kohti, mida nad pole kunagi varem külastanud. Tehtud 170 miljardist fotost otsustas ettevõte jagada 15 oma lemmikfotot.

Google'i ajaveebi spetsiaalsetes väljaannetes saavad kasutajad mitte ainult tehtud fotosid vaadata, vaid ka piltide abil tänavavaate kaudu navigeerida. Lisaks sellele, et Machu Picchu külastamiseks on võimalik tõusta Mont Blanci, El Capitani või Andide mägede tippu, võivad kõige uudishimulikumad minna isegi rahvusvahelisse kosmosejaama.

Kasutajad saavad oma digireisi alustada, külastades Antoni Gaudi ühe kuulsaima teose Sagrada Familia interjööri, tehes "hüppe" Jaapanisse, et näha kirsiõisi, purjetada mööda Rio Negro, nautides samal ajal Amazoni metsamaastikku ja minnes Soome virmalisi vaatama.

Kuid mitte kõik see, sest Google Mapsi 15. aastapäeva tähistatakse mõne uudise saabumisega rakendusse. Esiletõstetud on viis uut peamist vahelehte: uurige, reisige, salvestatud, panustage ja värskendused. Rakenduste arenguga sammu pidamiseks on Google muutnud ka oma logo, säilitades tihvtid aastaid ühise elemendina.