1,5 miljoni pinna müük on alla esialgsete ootuste

Microsoft müüb seni vaid 1,5 miljonit Surface’i tahvelarvutit, mis on väike arv, arvestades Ameerika ettevõtte ootusi sellisele seadmele. Mustast vaatepunktist ei ole see kõik halb uudis, kui arvestada, et 400 tuhat müüdud ühikut on kõige kallimate tahvlitega Surface Pro, millel on kõige rohkem funktsioone.

Arvud esitas Bloomberg, viidates kolmele allikale, kes ei soovinud oma isikut avalikustada, kuna Microsoft ei olnud ametlikke arve jaganud. Sama isik tõi välja ka selle, et Redmondi ettevõte tellis kolm miljonit Surface RT seadet, seega vastab seni registreeritud müük veidi enam kui kolmandikule sellest, mida Põhja-Ameerika tehnoloogia on ette valmistanud.

“Tundub üsna selge, et aasta alguses algas asi halvasti ja vähemalt on nad siiani halvemaks läinud. Tee eduka Surface’i juurde, nagu Microsoft tegi Xboxiga, pole minu jaoks olnud väga selge, ”ütles JMP Securities LLC analüütik Alex Gauna uudisteagentuurile.

Surface RT on olnud müügil alates 26. oktoobrist 2012, mistõttu on see turul peaaegu viis kuud – kuus on keskmiselt 200 tuhat müüdud ühikut. See tahvelarvutiversioon jõudis Portugali veebruaris ja seda müüakse kõige põhilisema mudeli hinnaga alates 479 eurost.

Parimate omadustega kõige funktsionaalsem mudel Surface Pro tuli USA-s ja Kanadas müügile tänavu veebruaris ning sellel on registreeritud 400 000 kaubeldavat ühikut. Selle seadme eelis Microsofti jaoks on selle turustamise kõrge hind – 889 dollarit baasversiooni eest.

Pind

Need andmed viitavad sellele, et vähemalt Surface RT-st pärit müügi suurenemine võib osutuda vajalikuks lõikamisseadmete hindade läbimisel. Sarnases strateegias ja vaadates rahvusvahelise ajakirjanduse eelmisel nädalal tehtud aruannet ja seda, mida ka TeK kajastab, võib Microsoft pakkuda partneritele Windowsi ja Office’i tarkvara odavama majandusmudeliga, et tootjad saaksid arvutite lõpphinda langetada.

Kuid üldiselt on Microsofti näitajad võrreldes otsese konkurentsiga – Apple ja Google nii riistvara kui ka tarkvara osas – veelgi halvemad, ehkki seadmete omadused erinevad. 2012. aasta viimases kvartalis müüs Apple’i kaubamärk enam kui 20 miljonit iPadi, kolm kuud pärast Nexus 7 esitlust aga Google ja Asus ligi miljon ühikut kuus.

Hiljuti kirjeldas IDC avaldatud aruanne tohutute erinevuste müüki, mis Windowsi ja Apple’i tahvelarvutite ning Google’i seadmete vahel püsivad ja jätkuvad, millel on eelised kahele viimasele ettevõttele.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi