15 väga kasulikku Google Mapsi funktsiooni, mida te ei teadnud

15 väga kasulikku Google Mapsi funktsiooni, mida te ei teadnud

Eelmisel neljapäeval (6), peod Google Maps 15 aastat kestnud olemasolu. Enam kui kümne aasta jooksul on hiiglaslik otsingu geograafilise asukoha teenus muutunud segmendis võrdluspunktiks, mis on andnud aluse teistele sarnastele platvormidele, näiteks Waze ja Apple Maps.

Muidugi on Maps aastate jooksul omandanud ressursse, mis on kasutajakogemust parandanud, muutes selle tööriista enamaks kui lihtsalt alternatiiviks ükskõik kuhu maailmas. Täna on võimalik kontrollida oma piirkonna huvipunkte, salvestada kogu linna kaarte, et saada võrguühenduseta juurdepääs, kasutada häälkäsklusi ja isegi meeles pidada, kuhu auto pargiti.

Võib-olla ei tea te kõike Google Mapsi pakutavast, sest paljud funktsioonid on lõpuks tagaplaanile peidetud. Seda silmas pidades oleme loetlenud 20 parimat funktsiooni, mis on Google'i teenustes saadaval.

1. "OK, Google"

Enamikul täna toodetavatel autodel on sisseehitatud sĂĽsteem, mis mitme funktsiooni hulgas toetab nutitelefonides kasutatavaid isiklikke abistajaid. Ja ĂĽhilduvus laieneb Google Mapsile, mida saab aktiveerida käsu "OK, Google" abil, kui soovite teada saada liikluse kohta asjakohast teavet – seda muidugi ilma käsi roolilt eemaldamata või unarusse pöörates tähelepanu liiklusele.

Kohe pärast seda, kui olete öelnud "OK, Google", on käskude seeria, mida saate Mapsis kasutada. Näiteks küsige: "Millisel teel see on?", "Kuidas on liiklus?", "Leia bensiinijaam", "Leia restoran", "Viige mind McDonald'sisse" jne.

2. Mees, kus on mu auto?

Üks Mapsi uusimaid funktsioone on võimalus näha, kuhu oma pargitud auto jätsite. Niipea, kui avate rakenduse oma mobiiltelefonis, puudutage ekraani keskel olevat sinist punkti, mis näitab, kus te praegu olete. See avab mitme valikuga menüü, sealhulgas salvestatakse täpne asukoht, kuhu autost väljusite Määratletud parkimiskohana. Saate isegi lisada märkmeid, fotosid ja seada äratusi, et teada saada, mis kellaaeg peate sõidukisse tagasi jõudma.

3. Jälgimine reaalajas

Mapsil on võimalus, mis paljude inimeste jaoks võib olla väga jälitav: kasutaja asukoha jälgimine reaalajas. Samuti saate oma praegust positsiooni teistega jagada.

Selleks avage oma mobiiltelefonis Maps, puudutage keskmist sinist punkti – sama, millest rääkisime eelmises teemas -, kuid seekord vali valik Jagage oma asukohta. Lisaks sellele, et vaadata, kui kaua vaade saadaval on, saate valida, kes teie asukohta näevad või jagatud linke luua. Kui otsustate selle lasta, peate selle käsitsi keelama. IgaĂĽks, kes avab teie asukoha lingi, näeb teie liikumist Mapsis reaalajas.

4. Otsige marsruudil ja lisage peatusi

Isegi liikvel olles võimaldab Google Maps teil otsida samaaegselt teisi marsruute. Koputage marsruudi ekraanil suurendusklaasi ikooni, et leida bensiinijaamad, restoranid, supermarketid ja muud ettevõtted sihtkohta. Võite ka otsinguribale huvipunkte sisestada või stopppunkte lisada, klõpsates ekraani ülaosas oleval kolmel punktil ja minnes valikutele Lisage peatus.

5. Asukoht piirkonnas

Kus iganes sa ka pole, on Google'il vahekaarte, mida on kohandatud vastavalt piirkonnale. See nimega "Piirkonna tundmaõppimine" asub ekraani allosas ja sisaldab punkte, mis võivad muu hulgas tähelepanu tõmmata selles kohas, näiteks klubid, restoranid, hotellid, pargid, muuseumid. Samuti on sellel teiste kasutajate jagatud soovitused ja fotod ning loend, mida teha. Ülaosas on spetsiaalne sektsioon igat tüüpi ettevõtete jaoks, näiteks apteegid, supermarketid ja bensiinijaamad.

Muidugi saate käsitsi otsida, tippides sellised terminid nagu "lähim restoran", "Avenida Paulista apteek", "asjad, mida teha Vila Olmpia". See sõltub teie lõplikust sihtkohast.

6. Hankige Uber otse Google Mapsi kaudu

Kaardil Maps on teil võimalus rakenduse kaudu otse Uberile või 99-le helistada, ilma et peaksite kõiki neid rakendusi kõigepealt avama. Marsruudi otsimisel koputage Marsruut ja seal oli väikese kujuga koonus, mis hoidis kotti ja vasaku käega ĂĽles tõstetud. Seda suvandit puudutades kuvab Maps väärtused ja marsruudid, mis on saadaval Uberis ja 99-s – teistes riikides on endiselt võimalus Lyft. Valige lihtsalt reĹľiim, mille soovite oma valitud rakendusele suunata.

7. Leidke tipptund kindlas kohas

Juhtidel on tavaline, et nad viivad eelnevalt läbi uuringuid oma linna praeguste liiklustingimuste kohta. Ja Google Mapsi abil saate ennustada, kui kaua teie sihtkohta jõudmine võtab. See, mis paljudele inimestele ei pruugi meeldida, on spetsiaalne statistika, mida Maps kuvab peidetud jaotises, millele pääsete alt üles tõmmates.

Näiteks Kongonhasi lennujaama otsimisel teate piirkonna suurimat liiklusaega. Selle abil saate järjekordade vältimist paremini planeerida.

8. Pange oma lemmikkoht nimele

Kui käite teatud kohtades piisavalt sageli, võiksite jätta need juba lemmikkohana Google Mapsi salvestatud. Nii ei pea te nime sisestama iga kord, kui seda näete. Võite anda mis tahes nime, mis teile meeldib – "arstikabinet", "kodu", "töö" jne.

Selle protsessi jaoks leidke asukoht ja puudutage ekraani allosas selle nime. Seejärel puudutage paremas ülanurgas olevat kolme punkti nuppu ja Lisa järjehoidja. Seejärel saate muuta iga asukoha nime, mis toimib "sildina".

9. Salvestage oma lemmikkoht

Lisaks nimetamisele saab oma lemmikkohti salvestada ka Google Mapsi teatud sektsioonidesse. Skeem on sama: otsige midagi, puudutage ekraani allosas olevat nime ja tehke valik Salvesta. Loendi kuvamiseks naaske põhimenüüsse Map ja puudutage Sinu koht. Selle loendi saab teha nähtavaks ainult teile või seda saab Internetis jagada.

10. Google Street View

Tänavavaadet peaksite juba teadma, sest see on üks Mapsi kõige lahedamaid funktsioone. Sellega näitab teenus omamoodi "ringkäiku" läbi uuritava koha, võimaldades külastada mitme hoone sisemust. Mida te võib-olla ei tea, on see, et saate panna Street View'i jälgima oma liikumisi kõigis suundades ja ärge muutke seda staatiliseks enne, kui liigutate ekraani sõrmedega.

Aktiveerige see väga lihtne funktsioon: tänavavaate avamiseks leidke asukoht ja puudutage pilti, mis kuvatakse ekraani vasakus alanurgas. Seejärel koputage ekraani ülaosas kompassi sümbolile, et rakendus hakkaks teie liikumisi jälgima.

11. Naasmine minevikku

Kas teadsite, et saate teada, milline see koht oli aastaid tagasi? See funktsioon on Google Mapsis, ka tänavavaate kaudu. Halvad uudised on praegu ühilduvad ainult teenuse lauaarvuti versiooniga, nii et peate platvormi avama PC-brauseris.

Kui Maps on avatud, otsige aadressi ja klõpsake akna paremas alanurgas olevat kollast pulgakujundi ikooni. Hoidke ikooni ja lohistage see mõnda punkti kaardil ja pärast selle vabastamist klõpsake ekraani vasakus ülanurgas kellapildil, mille pealkiri on "Tänavavaade". Pärast seda vali lihtsalt kuupäev, et teada saada, milline oli see koht aastaid tagasi.

Pidage meeles, et see funktsioon sõltub kättesaadavusest igas piirkonnas, kuna Street View autod ei pruugi teatud sagedusega andmebaase värskendada.

12. Võtke ette arvuti kaudu reis ja pääsege sellele oma mobiiltelefoni või autoga

Rääkides Google Mapsi veebiversioonist, siis teadke, et arvutis on võimalik marsruut koostada ja siis sellele otse nutitelefoni rakenduse kaudu või auto nutipaneelil juurde pääseda. Kohe pärast brauseris otsimist on vasakpoolsel küljel mitu võimalust, otse otsitava koha nime all. Üks neist võimalustest on nn Saada nutitelefoni. Selles loendis kuvatakse kõik teie Google'i kontole registreeritud seadmed, nii et saate valida marsruudi, mida soovite saada.

13. Ăśritused ja kohtumised

Kui kasutate Gmaili ja / või Google'i kalendrit, saab kõik sellel sündmusel registreeritud kohtumised integreerida Mapsi, sealhulgas koosolekud ja reisid. Selle teabe nägemiseks puudutage vasakus ülanurgas olevat menüüd ja minge Sinu koht ja siis SEO-s Broneerimine. Kui olete teinud broneeringu oma Gmaili konto abil, lisatakse need automaatselt sellele vahekaardile.

14. Liikumine

Liikumine on osa eksperimendist, mille eesmärk on suurendada kaartide kasutamist. Ja seal on neli käsku, mis lihtsustavad navigeerimist veelgi:

  • Ainult ĂĽhe käega kaardil suurendamiseks või vähendamiseks topeltpuudutage ja liigutage suumi intensiivsuse reguleerimiseks sõrme ekraanilt eemaldamata seda ĂĽles või alla.
  • Kaardi pööramiseks ja selle orientatsiooni muutmiseks asetage nimetissõrm ja pöial ekraanile, lohistades nii vasakule kui ka paremale.
  • Perspektiivi muutmiseks asetage kaks sõrme kaardile ja libistage kaks sõrme ekraanil ĂĽles. See viib teid "piirkonna" vaatesse ĂĽkskõik millisesse kohta, mida vaatate.
  • Salvestatud sammu jätmiseks järgmisel korral, kui olete uurimiseks valmis, leidke asukoht, seejärel koputage ja hoidke sinist nuppu all Juhend ekraani allosas. See viib teid otse navigeerimisreĹľiimi, kus Maps näitab parimat marsruuti ja teed, mida praegu kasutada.

15. AnonĂĽĂĽmne reĹľiim

Nagu enamik Google'i teenuseid, kasutab ka Maps oma otsinguajalugu kogemuse isikupärastamiseks ja nutikamate ettepanekute tegemiseks. Kui te aga ei soovi sageli külastatavate kohtade üle arvestust pidada, on rakendusel funktsioon, mis võimaldab anonüümset režiimi kõigi rakenduse aktiveerimisega tehtud toimingute jaoks.

Sellele juurdepääsemiseks puudutage ekraani paremas ülanurgas oma profiilifotot ja tehke valik Luba anonüümne otsingurežiim. Rakendus taaskäivitub ja kui selle uuesti avate, näete akna ülaosas halli riba ja nuku mustvalge pilt asendab teie profiilipilti. Sealt ei salvestata ühtegi märkust. Eelmisesse režiimi naasmiseks tehke sama rada ja koputage Keela anonüümne otsingurežiim.

Allikas: Fast Company