16 euro eest ja mõne sekundiga on võimalik sisse logida igasse arvutisse

Samy Kamkar lõi tööriista, mis võimaldab teil mõne sekundiga häkkida mis tahes arvutisse. Ja veelgi hullem: see tööriist maksab 20 dollarit, umbes 16 eurot, mis muudab selle suhteliselt taskukohaseks. Kurjategijate jaoks leidke lihtsalt seade, millega nad saavad USB-seadme ühendada, ja oodake mõni sekund, kuni masinasse luuakse tagauks.

Muudetud USB-välisseadmed eeldavad klaviatuuri ja hiire funktsioone, et mõned seadistamisetapid saaksid ise läbi viia. Kui häkker on edukalt lõpule jõudnud, saab ta koju minna ja hakata uurima ohvri arvutit.

See meetod võeti kasutusele Apple Maci arvutites töötamiseks, kuid selle toimimiseks on vajalik, et ohvri seade oleks lukustamata – see tähendab, et mitte ekraanil, kus soovitakse sõna turvalisus. Samas arvab Samy Kramkar, et see meetod kehtib ka Linuxi ja Windowsi arvutite kohta.

Turvaekspert David Sopas pani isegi ĂĽhingu peaaegu kõik tunnistama: “See tuletab mulle meelde Hollywoodi filme, kus häkkerid sisestavad USB-mälupulga ja pääsevad hõlpsasti juurde salateenistustele …”.

David Sopas usub ka, et hoolimata arvutijuhtimise lihtsatest ja juurdepääsetavatest viisidest on ära kasutada lihtne blokeerida ja võrreldes teiste omataoliste rĂĽnnakutega – näiteks BadUSB-ga – pole ohutõsidus nii suur.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi