RAÄŚUNALNIK

16 oleks ideaalne, kuid seal on Portugali lapsi, kes surfavad veebis iseseisvalt, alates 8. eluaastast

Teooriast praktikani on vahemaad tavaliselt head ja tundub, et see kehtib sotsiaalsete võrgustike nagu Instagram, Snapchati või Facebook kasutamise reeglite kohta. Selle teenuse toimimine määrab profiili loomise alammääraks 13 aastat, kuid on inimesi, kes hakkavad iseseisvalt purjetama palju varem, hoiatab psühholoog Ivone Patrão.

„Alaealiste juurdepääs sotsiaalvõrgustikele on alati piiratud. Tavaliselt teevad nad lube alates 13. eluaastast, kuid täheldatakse, et seda ei austata. Ma räägin iga päev noorte ja vanematega ning tean seda, “ĂĽtles ta SAPO TEKile tehtud avalduses.

Raamatu # GeraçãoCordĂŁo autor lisab, et tema väljatöötatud uuringus on vanemate järelevalveta Interneti-ĂĽhenduse keskmine vanus kaheksa aastat. “Siit öeldakse kõik”.

Uus isikuandmete kaitse ĂĽldmäärus toob nendele reeglitele õigusliku jõu, mida pole järgitud. Sertifikaadis, mille liikmesriigid peavad vastu võtma 25. maiks, on öeldud, et “ainult alla 16-aastased ja vanemad lapsed saavad anda juriidilise nõusoleku isikuandmete töötlemiseks seoses avalike teabeteenuste, näiteks veebiteenuste, otsese pakkumisega”. Samas sätestatakse sättes, et ELi riigid määravad kokkuleppele madalama vanuse, “tingimusel et kaitstakse alammäära 13 aastat”.

Prantsusmaa on selles osas ettepanekuid teinud. Riigi Rahvusassamblee määrab Prantsusmaa kodanike jaoks minimaalse vanuse profiilide loomiseks ainult sotsiaalvõrgustikes. Vanuses 13–15 on see võimalik kõigi vanemate või seaduslike eestkostjate nõusolekul ja alla 13-aastased on keelatud.

Sama võib Ivone PatrĂŁo arvates järgida ka Portugalis. PsĂĽhholoogid eeldavad, et kindlaksmääratud vanuses on “omandatud suurem kognitiivne ja emotsionaalne kĂĽpsus, et teostada enesekontrolli seoses veebis ilmuvaga”.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH