contador gratis Saltar al contenido

17 griatiat, mis on sellel kümnendil ilmunud Internetti Internet

Kuidas muuta Instagram öörežiimis pimedaks iOS 13-ga | Sotsiaalmeedia

Kas olete kunagi saanud "spoilereid", "tellitud küpsiseid" kell a selfie just postitatud või loete kaudselt oma sotsiaalvõrgustiku ajajoonelt ja "võltsdementsust"? Kui need väljendid kõlavad teile kummaliselt, tähendab see, et olete Internetis kõige populaarsematest griaažidest väljas. 2010. aasta kümnend tõi veebi oma sõnavara, mis oli täis sõnu, mida enne 90ndeid sündinud said vaevalt aru saada.

LOE: Selle aasta parim elektroonika: vaadake 2019. aasta TechTudo auhinna võitjaid

Selle nõude mõistmiseks on TechTudo koostada nimekiri sel kümnendil tekkinud 17 peamise rühmaga. Siit saate teada selliste väljendite tähenduses nagu "kontakt", "tühistada" ja "sammu puudumine".

Instagrami öörežiim: kuidas teha rakendust tumedal taustal

Instagrami öörežiim: kuidas teha rakendust tumedal taustal

Tegusõna aportuguesamento varjamine "jälitamine ", mis inglise keeles tähendab jälitama. Reaalses elus näitab tegevus "jälitatava" isiku privaatsuse tõsist rikkumist, kuid virtuaalses maailmas on selle tähendus erinev. Väljend, mida kasutatakse sünonüümina inimese profiili sisestamiseks ja selle isiku kohta kõige kontrollimiseks. Teisisõnu, vana hea stalker "stalker.

"Spoilerid" pärinevad ingliskeelsetest tegusõnadest rikkuda, mis tähendab "kahju". Kui keegi avaldab teavet mõne raamatu, filmi või sarja kohta, ütleme, et inimene on selle kahjustanud. Teisisõnu, see on "killjoy" ja hävitab nende kogemused, kes ootavad esmakordselt sisu tarbimist.

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

"Iti malia" on väljend, mida kasutatakse siis, kui see tähendab midagi väga naljakat. See termin varieerub "Neitsi Maarjast", kuid seda hääldatakse justkui jäljendades last. Idee on osutada armastavalt loomale, beebile või kellelegi, kellele soovite, nagu puru.

4. Biskviidi valmistaja / anna kook

Kujutage ette olukorda: sirvite oma suhtlusvõrgustiku voogu ja puutute kokku fotoga, kus mees on ilma riieteta, kõvenenud kehaga. Teave, mis on kirjutatud "Paksuke … peate kaalust alla võtma". Allpool on rida komplimente lapse kehakuju kohta. See on klassikaline "koogitegija": keegi, kes teeb kõik tähelepanu köitmiseks ja vallutamiseks meeldib. "Tordi andmine" tähendab seega kellegi kiitmist. Seda fraasi kasutatakse siiski pilkavalt, et vastata inimestele, kes otsivad selgelt tunnustust.

Üks Internetis enim kasutatud fraase, verb "shippar" pärineb ingliskeelsest sõnast "suhe", Mis tähendab "suhe", ja seda kasutatakse paari ühtsuse rõõmustamiseks sünonüümina. Väljendeid hakkavad kasutama sarjade, filmide või raamatute fännid, kes soovivad koos oma lemmiktegelasi näha. Romantika julgustamiseks on tavaline, et segatakse partnerite nimesid ja avaldatakse "laevade nimesid" näiteks hashtagidega Finn ja Rachel, kes on #Finchel.

Mis on sageli suunatud inimestele, kes on varjatud, "inimesed, kellele meeldib" on inimesed, kes panevad teid huvitama, tunnevad romantilist huvi või armuvad. Seda terminit saab kasutada ka selleks, et viidata inimesele, keda imetletakse. See on "sõpruse purunemise" juhtum, mis puudutab inimesi, keda te ei tunne, kuid kes tõesti tahavad, et te oleksite teie sõber. Teisisõnu, purustamine asendab vana head "võrgutamist".

Tavaliselt koos hashtagidega tähistab fraas "Sextou" reede saabumist. Selle populaarsus on brasiillaste seas Instagramis nii populaarne, et see köidab tähelepanu ja on võõraste poolt omaks võetud, kuid pisut erineva varjundiga. "Sextou" on määratletud kui "Seks sulle" (seks teile portugali keeles), silt pornograafilise sisu avaldamiseks.

"Pärinevad zap-st" – uus viis, kuidas küsida kellegi mobiilinumbrit ja paluda sellel inimesel teiega ühendust võtta WhatsApp'i kaudu. Väljendid ilmuvad tavaliselt naljakate lausete lõpus, alati emotikone täis.

Intiimsete fotode saatmiseks Interneti kaudu "Saada alasti". See praktika on seksimise ajal väga tavaline, see seisneb erootilise sisuga memode, piltide või videote jagamises kullerites ja sotsiaalvõrgustikes.

"Contatinho" on inimene, kelle numbri olete telefoniraamatusse salvestanud ja rumaluse korral otsinud. Erinevalt inimestest, kellele meeldib nutta, inimestel, kellel on tugevam tunne, on kontakt keegi, kellel on lõbus ilma pühendumiseta. Nii et kui see inimene ütleb, et tal on palju kontakte, tähendab see, et meestel või naistel on palju valikuid minna välja ilma vallutamata seda purustust, millest nii unistati.

Tavaliselt kasutatakse teenustest loobumist või kohtumiste tühistamist. Verb "tühista" on sotsiaalsetes võrgustikes omandanud uued varjundid. Kui kuulsus teeb midagi vastuolulist, solvavat või eelarvamuslikku olukorda, siis ta "tühistatakse". Teisisõnu, kasutaja boikoteeris inimest, kes peatas tema toe.

"Gado" on kuulus "pau mandado", mis on keegi, kes teeb kõike seda, mida teised paluvad, ja tal pole oma isikupära. Seda terminit hakati kasutama meeste määratlemiseks, kes töötasid ainult naiste võitmiseks, kuid hiljem laienes ja hakkas viitama neile, kes tegid kõik, et kellelegi meeldida.

13. Jumal hoidku, aga ma loodan

Seda fraasi mängitakse kahe vaieldava mõttega: et inimene lükkab midagi täielikult tagasi (Jumal hoidku), kuid soovib samal ajal, et see juhtuks (loodan). Suhtlusvõrgustikes väga populaarne see grupp ületab veebikogukondade piire ja jõuab tabamusteni kodumaal.

Kas ignoreerite mõnda olukorda ja teesklete siis, et midagi pole juhtunud? Niisiis, olete "võltsdementsus".

Väljend "eitab tähtpäeva" sai Twitteris populaarseks ja võib väljendada naeruvääristamist või kiitust. Kui kasutaja jagab näiteks selgesõnalisi võltsuudiseid, saate kommenteerida keeldumist öelda, et usute a võltsuudised tüüp on inimese naeruvääristamise kõrgus. Kui teie eesmärk on kedagi kiita, on hea öelda midagi sellist nagu "lükake see tagasi, te olete täna ilu tippaeg". Sel juhul "lükake tagasi" viis, kuidas kedagi armastusega kutsuda.

Kui keegi palub teil "samme vähendada", tähistage: olete just saanud komplimendi. Seda fraasi kasutatakse inimestele viitamiseks, kes segavad oma tegevust.

Kuulus "tere, lahku" on väikeste kontaktide lemmikkonks, mis kaob selgitamata ja otsustab järsku teiega vestlust jätkata. See väljend on selge märk kiusamiseks, kuid seda saavad kasutada ka inimesed, kes soovivad vestelda juhuslikult sõpradega, keda nad pole kunagi varem näinud.