contador gratis Saltar al contenido

17,84% tsoonist kuulub juba Isabel dos Santosele

Zoni suurimaks aktsionäriks saab Isabel dos Santos

Isabel dos Santos naaseb sel nädalal, et tugevdada oma osalemist tsoonis. Riikliku eriajakirjanduse andmetel on Angola naisettevõtjatel, kes on juba praegu suurimad aktsionärid, 17,84% ettevõttest.

Diário EconĂłmico sõnul toimus Isabel dos Santoselt kapitali suurendamine Cinvestele kuuluva 2,8-protsendilise positsiooni omandamise kaudu, mille eest ettevõtja maksab 20,4 miljonit eurot – väärtus, mis on peaaegu 2,34 eurot aktsia kohta, mille maksate siis, kui saate oma 5% osaluse. TelefĂłnica.

Allika sõnul jääb José Eduardo dos Santose tütre eesmärk kontrollida 20–25% riiklikust operaatorist, kus ta soovib, et tal oleks „aktiivne ja tsentraliseeritud hääl”.

Lisaks otsesele osalusele tsoonis, mis praegu on peaaegu 18%, kuuluvad Angola ärimeestele ka ligi 20% BPI – panga aktsiatest, mis kontrollib 8% operaatorist. Samuti kuulub talle 70% Zapist, mis on 30% Zonile kuuluv Angola operaator.

Alates maist on ärimees olnud Portugali operaatori suurim aktsionär, kui ta lisas 10% osaluse, mis omas alates 2009. aasta detsembrist 5% Hollandi ettevõttelt Jadeium ostetud kapitalist.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Joana M. Fernandes