1App4PT viib 7 rakenduste jälgimise juhtpõhimõtet vastavusse COVID-19 - rakendused

1App4PT viib 7 rakenduste jälgimise juhtpõhimõtet vastavusse COVID-19 – rakendused

Kuna teadusringkonnad võitlevad COVID-19 raviomaduste leidmise vastu, on kogu maailmas tekkinud mitmeid tehnoloogilisi lahendusi haiguste jälgimiseks. Rakenduse kasutamine on aga tekitanud poleemikat, tekitades küsimusi selle tõhususe, privaatsuse ja sotsiaalse kaasatuse kohta.

Portugalis tuleb peagi turule STAYAWAY COVID – rakendus, mis aitab tervishoiuasutustel nakatunud inimesi jälgida – ja 1App4PT soovib aidata selgitada tehnoloogiliste lahendustega seotud probleeme.

Liikumise tech4COVID19 töörühm selgitas oma avalduses, et eesmärk ei ole jälgimisrakenduse väljatöötamine, vaid pigem teadlaste ja ametivõimude abistamine selle koostamisel. 1App4PT usub, et elanikkonna teenimiseks tuleb kasutada tehnoloogiat, ja nõuab selle eeliste suurendamiseks valitsusasutuste, kodanikuühiskonna ja ettevõtete ühist arutelu.

Samuti soovib meeskond aidata elanikel kontaktide jälgimise rakenduse kasutamise kohta rohkem teada saada. Tähtsündmused on arutelud sellistes küsimustes nagu privaatsus ja turvalisus, samuti tagajärjed riikliku epidemioloogia juhtimisele ja kasutajate tervisele.

Millised põhimõtted peaksid jälgimisrakenduste väljatöötamisel juhinduma?

Projekti 1App4PT pressiesindaja Pedro Fortuna sõnul on andmeturbe ja kasutajate privaatsuse küsimusi arutatud terviklikult ja ebaselgelt, tekitades elanikkonnas kahtlust.