2 tundi Mercado Nubank süüdistas Caixat kliendi kontolt tagastatud summa väärarengus

Mitmed Nubanki kliendid on pöördunud sotsiaalmeediasse, et kurta väljamaksesummat ilma nähtava põhjuseta. “Tehtud korrigeerimised” hõlmavad tavaliselt kuni 599,99 R $ suurust summat, kuid vähemalt ĂĽks klient teatas tagasimaksest 1200 R $. Brändi ametliku foorumi moderaatori väljaande kohaselt oli tagasimaksmise põhjuseks föderaalse Caixa EconĂ´mica sĂĽsteemi tõrge, mis põhjustaks ĂĽlemääraste summade hoiustamist.

Asi on selles, et Nubanki väljaande kohaselt on see aktiivne tänavu 15. aprillist kuni 10. juunini. See mõjutab pangakontodega tehtud kontode hoiuseid. Vastake Canaltech, tunnistab ettevõte, et mõned tagasimaksed on valed, kuid on hakanud mõjutatud klientidele summasid tagastama.

Nubank võtab seisukoha

Twitteris teatab ametlik Nubanki konto, et arv on kahekordistunud. Väljaandes öeldakse ka, et tellijad saavad lisateabega e-kirja, mis näitab, et enne tagasimakset ei antud asja kohta märku.

Pangakontod sotsiaalvõrgustikes näitavad ka seda, et kliendid saavad teenusekanali kaudu täiendavaid päringuid teha.

NuCommunity moderaatorid selgitavad tagasimakseid, viidates Caixa vigadele (pilt: NuCommunity / reproduction)

Soovib CanaltechKinnitasid Nubanki töötajad, et olukord tekkis CEFi vasturääkivuste tagajärjel, kuid et see alustas klientidele raha tagastamise protsessi, enne kui riigipangal oli sellele probleemile kindel lahendus. Kontrollige täielikke märkmeid:

Ajavahemikus 15. aprillist kuni 10. juunini 2020 laekus Caixa Econômica Federal kaudu liugmakseid teinud Nubanki klientide osakaal oma digitaalkontodele summa, mis oli suurem kui õige summa. Vead ilmnevad rikete tõttu CEF-süsteemis endas.

Niipea kui CEF-i olukorrast teavitati, edastas Nubank heauskselt oma klientidele veast ja alustas CEF-i soovitusi järgides üleliigse summa tagastamist riigipangale. Tagasimaksed lükati edasi kohe, kui Nubank tuvastas riigipankade esitatud andmete vastuolud.

Nubank kahetseb klientide tekitatud ebamugavusi ja teatab, et CEF-i andmete ebatäpsuse tõttu otsustas ettevõte väärtused oma klientidele viivitamatult tagastada, kuigi ta ei vastuta ebaõnnestumise eest. Mõjutatud kliendid on hakanud oma kontodele summasid saama. Ettevõte ootab riigipangalt täiendavat selgitust.

Caixa kaitses ennast

Aadressile saadetud märkuses Canaltech, Garanteerib Caixa, et maksetes ja ülekannetes Caixa Temilt fintechidele ei esine vaheldumisi, väites, et ta ei ole sisesüsteemis tuvastanud ühtegi viga. Kontrollige täielikke märkmeid:

Caixa teatas, et seoses maksete ja Caixa Temilt fintechidele tehtud ĂĽlekannete tĂĽsistustega ei tuvastatud puudusi panga sisemises sĂĽsteemis.

Täpselt kolmapäeva (8) seisuga on virtuaalsete deebetkaartidega edukalt sooritatud üle 1,6 miljoni tehingu ja Caixa inkassosüsteemis on ilma vahejuhtumiteta töödeldud umbes 6 miljonit maksekviitungit.

600 reaali Caixast ei lähe PicPaysse

Huvitav on see, et asja eest vastutavad arvud ja ettevõtted sarnanevad ka sel nädalal tehtud teadetega tühistatud hädaabi hoiustest PicPay kliendikontol.

PicPay puhul teatas Caixa, et hädaabiga digitaalsete kontode probleem lahendati teisipäeval (7) ja et kliendid, kellel on endiselt probleeme ülekannete vastuvõtmisega, peaksid pöörduma oma panga poole.

Uuendatud kell 17.21, et lisada Caixa Econômica föderaalpositsioon.

Allikas: Nubank, Exame