20 aastat hiljem valmis maailma suurim teleskoop

20 aastat hiljem valmis maailma suurim teleskoop

Pärast kaks aastakĂĽmmet kestnud ehitamist on Hubble’i kosmoseteleskoop asendatud. James Webbiks nimetatud seade on eeldatavasti valmis Maa orbiidile jõudma 2018. aasta oktoobris. Seni järgneb rida katseid.

“Täna tähistame seda, et meie teleskoop on valmis ja tõestame, et see on edukas,” ĂĽtles projekti eest vastutav astrofĂĽĂĽsik John Mather pressikonverentsil.

James Webb on NASA, Euroopa Kosmoseagentuuri ja Kanada Kosmoseagentuuri töö, mis tegid üle 20 aasta koostööd teleskoopide arhitektuuri ja ehituse alal, ehitades seadmeid, mis olid suuremad ja võimsamad kui Hubble ise. Meeskond loodab nüüd, et teleskoobi integreeritud tehnoloogia suudab anda teadlastele võimaluse näha esimesi Suure Paugu tulevaid galaktikaid ja maavälise elu märke. Selles missioonis vastutavad 16 teleskoobi integreeritud kuusnurkse kujuga berülli peeglid kosmosest neljast nurgast eralduva infrapunasignaali püüdmise eest.

Enne kõrgustesse minekut pidi James Webb läbima katsed, mida ta kandma pidi. Esimeses etapis raputatakse teleskoop suurel kiirusel ja talub 150 detsibelli heli, et simuleerida 2018. aastal stardikeskkonda. Peeglid tuuakse mõnede krĂĽogeensete testide jaoks Houstoni Johnsoni kosmosekeskusesse ja seejärel paigaldatakse komponentide kaitsmiseks kilp. päike. Selle seadme varustamine on oluline, sest erinevalt Hubble’ist ei võimalda see teleskoop kĂĽlastanud astronaude pärast selle käivitamist, see tähendab, et kosmoseparandus pole võimalik. . Sest? Sest teleskoop “parkib” planeedilt Maa 1,5 miljonit kilomeetrit.

Käivitamise kuupäevaks peaks kogu projekt maksma umbes 10 miljardit dollarit.