20 aastat tagasi “võitis” arvuti kõigi aegade esimest male maailmameistrit

Toona 32-aastane Kasparov oli mänginud kuus mängu enam kui 250 Deep Blue protsessori vastu, mis olid võimelised töötlema sadu miljoneid positsioone sekundis: ta võitis kolm, viigistas kaks ja kaotas ühe.

Kasparovi ainus kaotus oli esimeses mängus, kuid tähistas seda hetke kui esimest malematši, kus arvuti võitis normaalaja reeglite järgi maailmameistrit, ehkki lõpptulemus oli tema jaoks ebasoodne.

Sama mootor, kuid täiustub, ja sama Kasparovs läks 1997. aasta mais taas vastamisi ja selleks ajaks läks asi inimese poole jaoks keeruliseks, selle kuue mängu pikkuse Deep Blue kasuks saadud lõpptulemusega – kaks võitu, kolm viiki ja viik. ĂĽks kaotus – vaatamata mõlema võistluse ĂĽmber tekkinud poleemikale.

Kasparov vaidlustas Deep Blue’i kordusmatšile – kutse, mille IBM lõpuks tagasi lĂĽkkas.

Inimeste ja masinate lood on lahti rullumas.

Hiljuti kuulutati tehisintellekti poolele järjekordne võit, seekord iidses Hiina lauamängus Go, vastasseisus kogu Euroopas selle strateegiamängu mittevajaliku meistri Fan Hui ja AlphaGo vahel.

Sel kolmapäeval ilmusid uudised, et masin on võlukubu lahendamiseks püstitanud uue rekordi, tegelikult kaks: üks lõpetas kuubi näo 0,9 sekundiga, kuid teine ​​tegi sama, kuid kaks päeva varem 0,887 sekundiga.