20 näpunäidet oma hääleassistendi kasutamiseks

20 näpunäidet oma hääleassistendi kasutamiseks

Google Assistent saab teie teleris avada Netflixi ja juhtida teie mobiiltelefoni ka siis, kui ekraan on lukus. Avastage see ja muud meie loendis olevad rakenduse saladused

Ainult vähesed inimesed teavad seda Google'i assistent see pole ainult viis seda teha lihtne hääleotsing. Vastupidi, nimi ei tulnud juhuslikult: see oli üks võimsamaid hääleabiandjaid turul, otseselt hiiglastega konkureerides Siri ja Alexaigaüks Apple ja Amazon.

Nagu teisedki assistendid, annab see teile ilmateate, lisab meeldetuletusi ja saab olla isegi ühendatud kasutaja eelistatud rakenduse ja voogesitusteenusega. Nõustaja põhifunktsioonide leidmise hõlbustamiseks oleme koostanud selle juhendi 20 näpunäidet et saaksite kasutada tehisintellekti eeliseid Google.

Google'i abistaja põhiseaded

Seadetele juurdepääsemiseks avage lihtsalt rakendus Google (vaikerakendus on aktiivne Android, tavaliselt üks vidin avakuval) klõpsake nuppu Veel, paremas alanurgas Seadistused ja avage kaas Google'i assistent juurdepääs mitmesugustele menüüdele, mis on aluseks enamikule funktsioonidele, mida me selles väljaandes selgitame.

Algselt, Google'i assistent see on seatud avama ka iga kord, kui hoiate keskmine nupp (ekraani allosas) mõneks sekundiks, mis on kasulik, kui soovite valida ühe ekraanil kuvatava funktsiooni, kuid olete mürasaastega keskkonnas. Esiteks pidage meeles, et saate seda teha laadige rakendus alla App Store'is (iOS) või Play poes on rakendus "Google" juba tehases installitud, kui see on olemas Android.

google assistendi õpetus

Funktsiooni lubamine / keelamine

Kui olete mingil põhjusel puudega Google'i assistent minevikus ja soovite selle uuesti aktiveerida, lihtsalt lahkuge Vahekaart Juhend, minge alla Seade ja valige soovitud seade pluss. Valikutel saab soovi korral uuesti klõpsata kustuta see assistent.

google assistendi õpetus

Lülitage häälviide sisse

Aitamaks teie abilisel teie häält ära tunda (ja kasutada selles juhendis ühte kõige kasulikumat funktsiooni "OK Google"), Heli vaste. Selleks avage see Assistent, valige oma seade ja klõpsake jaotises Heli vaste esimest valikut. Kui ei registreerige hääletus kui te esimest korda avate Google'i assistent, teie kii. Peate lihtsalt korrama mõnda varianti "Okei, Google" seega tunneb süsteem ära teie ja õnneks ka teiste hääle.

google assistendi õpetus

Google'i abil ekraanil lahti tegemata

Üks kõige kasulikumaid funktsioone on oskus käske täita ilma telefoni tõstmata. See võib asuda teie töölaual või näiteks auto armatuurlaual (kui olete hõivatud, siis nende kahe stsenaariumi korral). Kasutada Heli vaste ilma et peaksite ekraani avama, avage vahekaart Assistent, kuni sinu omadeni seade ja aktiveerige piirkond Isiklikud tulemused lukustuskuval. Nagu selgitatud punktis Prindi välja, on sõnumite saatmise või teabe kuulamise viise, mille hulgas on muu hulgas selgitatud klõpsates nuppu Lisateave.

google assistendi õpetus

Häälviidete eemaldamine / lähtestamine

Oma häälmudeli kustutamiseks ja sellest tulenevalt funktsiooni desaktiveerimiseks kui ütled "Okei, Google" Kui ekraan on lukus, avage lihtsalt eelmises punktis nimetatud ala (Assistent> telefon) ja klõpsake nuppu Helimudel eemaldada. Samas piirkonnas on see võimalik lähtestamine, mis on kasulik, kui teil on kasutatud seade, mille hääl on juba registreeritud.

google assistendi õpetus

Loo rutiin

Siiani on kõige "isiklikuma abistaja näoga" rollid jagatud teiste võistlusassistentide vahel (nt Alexaalates Amazon) rutiinne loomine. Klapil Assistent Näete valikuid ja neid valides saate luua või kohandada oma rutiini. Õige näite korral on meil rutiinide mustri selgitamiseks rutiin "Teel tööle".

Esiteks määratlete häälkäsklus (mida te ütlete), siis on loetelu funktsioonidest / vastustest, mida assistent teeb (a tegevuste loetelu), et saate isegi järjekorda muuta ja kuidas lõpuks lisada muusika- või raadiojaam.

google assistendi õpetus

Kontekst ekraanil

Kas teadsite, et saate mõnda tehisintellekti kasutada Google et teada saada, mida oma mobiiltelefonis näete? Seega, kui funktsioon on aktiveeritud, annate viisardile kuvamiseks loa ekraanil kuvatavaga seotud teave nagu näiteks lingid videotelt saidilt YouTube või näitlejate lehel IMDb. Ekraanil oleva konteksti aktiveerimiseks avage oma menüü Seade (vahekaardi all Assistent) ja kõned Kasutage ekraani konteksti.

google assistendi õpetus

Seos Spotifyga

Assistendi käest küsida muusikat mängima, öelge OK, Google'ile järgneb a kunstnik või žanr (näide: "puudutage Spotify'is Gorillazit"). Vaikimisi ei ole teie kontot lingitud, nii et lihtsalt külastage Muusika, vahekaardil Teenus, ja minge Spotify. Valige Google Play muusikanäiteks saate muusikat esitada selle teenuse ja ka teie seadme kaudu (kui olete õigesti registreeritud). Samas aknas saate valida, kumba valida tavamängija eelistavad.

google assistendi õpetus

Link Netflixile

Sarnane Spotify, võib see olla veel üks link mõne teise teenusega voogesitatud väga populaarne: Netflix. Oma konto linkimiseks ja rakenduse avamiseks häälkäsklusega avage see Teenus, Video ja fotod ja klõpsake videoalal oleval üksusel. Kui teil see on Chromecast hiljuti saate tellida Google avada näiteks Oranž on teleris uus must elutoas (programmi nimi järgneb seadme nimi). Täielik ingliskeelsete juhiste loend sellel Google'i abilehel.

google assistendi õpetus

Näidake oma fotosid

Eelmises üksuses (Teenused> Video ja fotod) samas piirkonnas näete oma kontot Google Photos seadmesse registreeritud. Tavalise häälkäskluse täitmisel ("ava minu foto" või midagi sarnast) avab see vastava rakenduse pildigaleriide asemel teie seade. Kui olete tuttav sellega, kuidas Google Photos liigitab kategooriasse „objektid”, „inimesed”, „loomad” jne, võib häälkäsklused olla hea soov, sest võite öelda vaid „näita” minu koera pilti, mida loend kuvatakse.

google assistendi õpetus

Kohandage oma uudistevoogu

Uudiste vaatamiseks üldiselt kasutage lihtsalt häälkäsklusi ja rakendus avab pealkirjade ja piltidega tekstplokid ilma brauserisse üle viimata. Pidage seda nimekirja meeles pole sama mis Google Chrome soovitada. Selles teises stsenaariumis täpsustatakse võimalusi veelgi. Google Assistiri konfigureerimine ja uudiste kuvamine viisil, mis sarnaneb Chrome'iga: avage rakendus, avage Teenus > Uudised lemmikallikate lubamiseks või keelamiseks. Kahjuks puuduvad RSS-kanalid, mida saaks reguleerida, nagu konkurendi teeninduses (kohvik kohvik, Amazon).

google assistendi õpetus

Spordiuudised

Spordiuudiste jaoks saate valida kindla haru või meeskonna ja esitada selliseid küsimusi nagu viimase matši tulemused"Või"millal meeskond X mängib?. Meie testis tunnistas rakendus enam kui 10 erineva nimega meeskonda (sealhulgas AFE, Mirassol ja Aparecidense) ning teatas meistrivõistluste tabel ja seni meeskondade nimekiri.

google assistendi õpetus

Lisage kodu / töökoht

Oma rutiini optimeerimiseks ja liikluse sujuvaks nägemiseks on oluline oma kodu ja töö leida rakenduse kaudu. Selleks avage kaas Sina ja alla Sinu koht. Ikka võimalik lisage muud asukohad, kui teie "tüdruksõbra kodu" või teie eelistatud peatuspaik.

google assistendi õpetus

Loo hĂĽĂĽdnimi

Eelmise üksusega samal vahekaardil on võimalik luua teile hüüdnimi. Nii et kui te küsite "mis on minu nimi?" Google'i assistent oskab näiteks heal moel reageerida. Selleks avage see Perekonnanimi ja muutke nime ülemises kastis. Saate ka valikuid lisada Loitsu kui teie nime pole Portugali sõnavara assistendis.

google assistendi õpetus

App Store'i otsing

Kui ilmub laiskus, kui peate minema Play pood ja sisestage teema sisemusse hiiglasliku nimega rakendus: öelge lihtsalt „rakenduse nimi”, millele järgneb „Play poodil” ja rakenduste poe viisard jätab kõik teie käsul „allalaadimiseks” valmis.

google assistendi õpetus

Meeldetuletus

Kui te ei kasuta meeldetuletusplatvormi Google Keep, kiire viis hoiatuste lisamiseks häälkäsklustega alates Assistent. Lihtsalt ütle "mida tuleb meeles pidadaJärgneb ajavahemik või kindel päev / kellaaeg. Pärast oma asukoha (ühe eelneva üksuse) lisamist saate luua meeldetuletuste loomingulise kombinatsiooni, näiteks lihtsaid "Ärge unustage koju minnes emale helistada".

google assistendi õpetus

Ă„ratus

Kui soovite homme hommikul eriliseks ajaks äratuse sisse lülitada või soovite midagi meeldejäävamat kui meeldetuletus (kui teete näiteks kooki), öelge lihtsalt "sea äratus", millele järgneb teatud periood või aeg nagu „13 tunniks nüüdsest” või „reedeks kl 20.00”.

google assistendi õpetus

Tere hommikust

Üks neist rutiin (eelmises osas kirjeldatud funktsioon) on populaarsem Tere hommikust. Vaikimisi on olemas neli toimingut: ilmateade, marsruudi teave, tänane ajakava ja tänased meeldetuletused. Kõiki üksusi saab reguleerida ning saate ka järjekorda muuta ja need välja lülitada. Praktikas lihtsalt testige: öelge "Tere hommikust" ja pöörake tähelepanu toimuvate toimingute järjestusele nagu me eespool kirjeldasime. Muidugi on võimalik ainult küsida "mis on ilmateade?" Õige pildi saamiseks vastused.

google assistendi õpetus

Tõlge reaalajas

Kas reisite mõnda teise riiki või leiate siin ringi kadunud turiste? seda Google'i assistent aitan teid: öelge lihtsalt, mida tuleb tõlkida, millele järgneb keel (näited on edasi, prantsuse keeles). Pidage meeles, et see tõlgib kõike Google tõlge, kuid ta sai aru ainult häälkäskluste kaudu teie lisatud standardkeel, siis võib-olla "portunhol" möödub, kuid ta ei saa vähemalt saksa keelt kõnelevatest inimestest aru, enne kui te oma süsteemi keelt ei lisa.

google assistendi õpetus

Mängud ja muu meelelahutus

Veel üks kasulik vaba aeg on pingevabam tellimus: saate seda taotleda münti viskama (või "pea või kroon"), nalja rääkima, täringuid veeretadaÜtle seda elu mõte või öelda juhuslik arv. Valikuliselt võite öelda "mängida mängu" ja olla üllatunud. Funktsioon, millesse on vähe teada Google'i assistent alates muusikaga tutvuma Ta on Shazam. Klõpsake lihtsalt mikrofonil ja valige noot või öelge lihtsalt "mis lugu see on?" Assistendi juurde.

Milliseid selle loendi näpunäiteid kasutate nüüdsest kõige rohkem?