MacBook Pro dengan masalah GPU

2011. aastal tehtud MacBook Pro kasutajad kaebavad Apple’i kohtusse

Kasutajate jaoks pole see uus MacBooks Pro toodetud 2011. aastal, kaebades GPU-ga seotud probleemide ĂĽle (graafika töötlemise ĂĽksusvõi graafika töötlemise seade). Tundub, et kannatamatus on jõudnud oma piirini, sedavõrd, et mitmed neist on ĂĽhinenud Apple’i vastu grupihagi algatamiseks.

GPU probleemidega MacBook Pro

Whitfield, Bryson & Mason LLP teatasid täna, et on esitanud hagi grupi vastu [PDF] Apple’i vastu California föderaalkohtus. Kohtuprotsess hõlmab California ja Florida elanikke, kes ostsid 2011. aasta AMD graafikakaartidega MacBooks Pro ja väitsid, et Apple ei suutnud 350–600 dollarit maksvate masinate remonti tagastada. Tuleb märkida, et ettevõte kaalub sarnaste kohtuasjade algatamist teistes Ameerika riikides.

LĂĽhidalt, probleem näib peituvat pliivaba jootmises, mida kasutatakse AMD graafikakiipides. Apple’i sõnul on lahendus kogu loogikalaua asendamine. Kuid probleem on selles, et uued plaadid on täpselt sama jootega ja päevade / nädalate jooksul on MBP-del sama viga. Samuti võtab Apple enamasti remondi eest tasu – tõenäoliselt juhtudel, kui Macile ei kehti enam garantii.

Selle masinaga seotud juhtumi suuruse väljaselgitamiseks alates 2011. aastast on Apple’i veebipöördumisel selle MBP vahetamiseks või parandamiseks juba ĂĽle 20 000 allkirja; Facebookis on selle teema arutamiseks loodud grupil ĂĽle 5400 liikme.

Ilmselt ei kavatse Apple selle masina jaoks asendusprogrammi pakkuda. Vaatame, kas see muutub grupihagi uudistega – see on minu arvates väga keeruline.

[via AppleInsider, MacRumors]