2014. aastal võttis ettevõte oma võrgus häkkerite tuvastamiseks aega (ainult) 204 päeva

M-Trendsi FireEye aruande andmete kohaselt oli 2013. aastal ettevõtte võrgule suunatud rünnaku avastamiseks kulunud päevade arv 229. Aasta varem ületas see 240, mis tähendab andmete positiivset arengut ettevõtte reageerimisvõimes, ehkki aeglaselt.

Aga kui ettevõtte efektiivsus rünnakukatsete avastamisel on veidi suurenenud, võib seda seletada rünnakute keerukuse ja ulatusega organisatsioonis, mis on samuti suurenenud.

Üks selle uuringu eest vastutava turvafirma tuvastatud suundumusi on andmepüügipettuste arvu suurenemine, mis üritavad edastada IT-osakondade õigustatud sõnumeid. Seda tehnikat kasutati 2014. aastal 78% ettevõtetele suunatud kampaaniates. 2013. aasta seisuga kasutati seda 44% tuvastatud juhtumitest.

Sama uuring näitas ka seda, et ainult 31% organisatsioonidest suutis turvarikkumise tuvastada ainult oma ressursse kasutades, veidi vähem kui aasta varem (33% ettevõtetest avalikustas selle võimaluse 2013. aastal).

“Täna on rĂĽnnak kombinatsioon sotsiaalsest insenerist, automatiseeritud tegevusest, mida toetavad teatud aja jooksul käivitatud komponendid, mida toetavad mitmed kommunikatsioonitehnikad ja seda levitavad häkid,” ĂĽtles ĂĽks Suurbritannia veebisaidil uurimise eest vastutajatest. V3 muudab organisatsioonide jaoks sihitud rĂĽnnakukatsete kiirema tuvastamise keeruliseks.

See aruanne on kättesaadav veebipõhiseks konsultatsiooniks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi