2015. aastal jõudis Xbox One’ile kaks Portugalis valmistatud mängu

Praegu on kaks Portugali mängu, mis kuuluvad sõltumatu Xboxi stuudio ID @ Xbox tugiprogrammi. Upfall Studiosi Quest of Dungeons ja Biodroidi Project Surf on mängud, mis peavad 2015. aastal Xbox One jaoks välja tulema.

Kuigi rollimäng Quest of Dungeons on Steamis ja mobiilplatvormil avaldatud pealkirja kohandamine, pärast enam kui kümne tuhande ühiku müümist on pealkiri Biodroid uus lavastus, mis on alles alfa-eelses faasis.

Üldiselt on stuudios vajalikud jõupingutused, et kohaneda konsoolide arendamise tegelikkusega. Kui Upfall Studios asutaja David Amadori jaoks on üks suurimaid väljakutseid OpenGL-i mängumootori kohandamine DirectX-iga, siis Biodroid peab ümber seadma suure osa arendusele keskendunud meeskonnast. mobiiltelefon, selgitas Ricardo Flores.

Biodroid on arendusmeeskonna suuruse kasvatanud 8/9-lt inimeselt ligi 30-ni, kusjuures Unity arendusmootor andis koha Unreal Engine’ile, mida selles uues pealkirjas kasutatakse.

Need on mõned esimesed üksikasjad, mis mängu kohta avaldati. Project Surf, nagu nimigi ütleb, on spordinimetus, mis keskendub merenduse viisidele ja on välja töötatud alates 2014. aasta septembrist.

“See projekt astub suure sammu esimese mängitava versiooni suunas ja sellest ajast alates on protsess kiirenenud,” selgitas TeK-le stuudio mänguala eest vastutav Ricardo Flores.

Biodroidi lootus on, et septembri või oktoobri vahel võib pealkiri olla juba konsoolidele saadaval – see jõuab ka PlayStation 4-le -, kuid kõik sõltub sellest, kuidas järgmine arendusetapp kulgeb. Ricardo Flores kinnitab ideed, et tema plaan on mängu käivitamine pärast suve, kuid see võib jõuda ka jõuluhooajani või isegi järgmise aasta algusesse.

Kindlasti on alates väljaandmise kuupäevast David Amador, kes on praegu ainus mängu Quest of Dungeons “koodi” kallal töötav element. Tööandjatel on projektide kallal tööl teisi inimesi, eriti kunstiosas, kus on lihtsam kedagi väljastpoolt palgata, selgitas ta.

Kuupäeva täpsustamata toob see välja ka suvekuud kui kõige tõenäolisema Xbox One turule toomise. Hinna osas on kindlus siiski olemas, kuid see peaks olema umbes viis eurot, mida arvutiversioon nõuab.

Aplaus Microsofti jaoks

Nii David Amadoril kui ka Ricardo Floresel on Microsofti arendatava ID @ Xboxi programmi kohta ainult positiivsed sõnad.

Biodroidi mängujuht eeldas isegi, et olenevalt projektist pakub Microsoft ja loob tingimused, et pealkirjad saaksid ilmavalgust näha. Arendaja komplekti kättesaadavus on näiteks üks neist sammudest. Midagi, mida Sony puhul paljastab täidesaatev juht, ei tehtud terviklikult, peetakse pigem juhtumipõhiseks.

Selles mõttes on Upfall Studios asutaja David Amadori sõnad, et programmeerija, idufirma või ettevõte registreerub programmis ja pöördub ettevõttesse nende ideede poole. “Nad aktsepteerivad alati,” ĂĽtleb looja, kes soovitab programmeerijatel pidevalt mängu prototĂĽĂĽpe ja videoid omada.

“Mida rohkem inimesi selle programmiga liitub, seda parem. Tähelepanu on lihtsam saada, kui teil on mitu väiksema tiitliga meeskonda, kui ainult ĂĽks meeskond töötab suurema tiitli kallal, “kommenteeris David Amador armu seisundit. mängude mängimine elavad Portugalis uue ettevõtte vaatenurgast.

Ricardo Flores, Biodroidist, soovib ka konsoolidel uute pealkirjade turuletoomist, kuid hoiatab huvitatud isikuid vajaliku investeerimisvõime eest, isegi kui projekt näib olevat suurepärane võimalus, kuna finantskĂĽsimused on alati “suur väljakutse”, selgitas ta.

Rui da Rocha Ferreira

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi