2018. aasta iPhone võib tulla uue täisaktiivse LCD-ekraanitehnoloogiaga, millel on OLED-funktsioon

Sel aastal nägime esimest ekraaniga iPhone’i väljakuulutamist OLED. Mõni ĂĽtleb, et selle valiku tõttu on iPhone X varud selle turuletoomisel oodatust väiksemad, sest kulud on suuremad ja seda tĂĽĂĽpi ekraanide tootmine keerulisem.

Tuleviku osas levivad vastuolulised kuulujutud: ühelt poolt, et järgmisel aastal näeme kolme OLED-ekraaniga mudelit; teises otsas on teave, et jätkame vanaga LCD (Jaapani displeilt) ühel 2018. aasta mudelist. Aga mis siis, kui mõlemad kuulujutud vastavad tõele?

Põhineb Wall Street Journal, Apple oleks pigem huvitatud Jaapani LCD-ekraanide kasutamise jätkamisest järgmisel aastal, kuid OLED-tehnoloogia teravama kontrasti ja eredamate värvide eelistega.

“Aga kuidas?”, Peate kindlasti endalt kĂĽsima. Jaapani tootja teatas uuest LCD-tehnoloogiast, mida ta kutsub Täielikult aktiivne. See võimaldab seadmel reprodutseerida samu (või paremaid) tulemusi kui OLED ja veelgi parem – madalama hinnaga. Seetõttu on Apple ajalehe allikate sõnul huvitatud tehnoloogia kasutamisest vähemalt mõnes järgmisel aastal esitletavas iPhone’is.

Lisaks OLED-ekraani pakutavatele heleduse ja kontrastsuse omadustele on kaadri mõõt 1 mm, mis teeb selle kokkuvoldimise lihtsaks – erinevalt tavalisest LCD-ekraanist. NĂĽĂĽd saab sama teha ka täisaktiivse LCD-ekraaniga, kuna kaadri suurus on vaid 0,5 mm. Tegelikult kasutab kõvera ekraaniga Mi Mix 2 juba uut tehnoloogiat – JDI mobiilseadme vastutaja Kazutaka Nagaoka sõnul.

Xiaomi Mi Mix 2Mi Mix 2, autor Xiaomi

Eelmisel kuul teatas Japan Display, et Full Active ekraanid esindavad 2019. aastal umbes 70% nutitelefonide kuvamise ärist. Töötaja ĂĽtles ka, et huvi Full Active LCD-de vastu tuleb otse Apple’ilt, mistõttu ennustavad ekraanitootjad selle tehnoloogia kiiret aktsepteerimist.

Kuulduste kohaselt tellib Apple juba 6-tollise ekraani jaoks LCD, nii et kui see leiab kinnitust, näeme seda uut tehnoloogiat järgmisel aastal esitletavate seadmete ekraanidel – või vähemalt ĂĽhes neist.

MacRumorsi kaudu