2018. aasta MacBook Pro eksklusiivsete liblikaklaviatuuride kolmas põlvkond

Niipea kui vastatakse kĂĽsimusele kolmanda põlvkonna klaviatuuri kohta, mis on kaasas Apple’i eelmisel nädalal turule tulnud uue MacBooks Pro’ga, tekib uus kĂĽsimus.

Huvitav on see, et Apple’i sõnul on selle uue põlvkonna liblikmehhanismiga klaviatuuri suur erinevus vaiksem kirjutamine. Kuid tõde on see, et kui on erinevust, on see väga väike – nagu me juba näitasime. Teiselt poolt, kuigi Apple ĂĽtleb, et klahvide usaldusväärsemaks muutmiseks pole disainis midagi muutunud, kaitseb uut klaviatuuri liblikmehhanismi uus, olematu silikoonikiht. Teisisõnu ĂĽtlevad nad kõik, et Apple kasutab teise probleemi (võtmete töökindluse) lahendamiseks “vabandust” (klaviatuuri vaiksemaks muutmiseks).

See on iseenesest hea uudis, sest Apple oli lõpuks sunnitud mitme üksuse (kinni jäänud ja / või korduvate klahvide) rikete tõttu käivitama liblikamehhanismiga esimese ja teise põlvkonna klaviatuuride asendusprogrammi. Halb uudis on aga see, et see uus klaviatuur (millel on uus silikoonkaitse) ei kuulu programmi. See tähendab, et kui teil on 2016/2017 MacBook Pro ja teil on praegu klaviatuuriga probleeme, siis ei asendata seda kolmanda põlvkonnaga.

MacBook Pro (2018) klaviatuur

Kes sai kinnituse, on MacRumors, kes võttis ettevõttega ühendust ja kinnitas, et kolmanda põlvkonna klaviatuur on eksklusiivne ainult 2018. aastal turule tulnud MacBook Pro jaoks.

Siis jääb siia, et Apple on leidnud alternatiivseid lahendusi esimese ja teise põlvkonna klaviatuuride probleemide lahendamiseks, eriti seetõttu, et ettevõttel pole mõtet lihtsalt asendada probleemsed klaviatuurid / klahvid uute habraste komponentidega nagu need, mis on asendatud uue katkestusega – eriti arvan, et kolmanda põlvkonna klaviatuurid näivad seda parandavat.

SEE MacRumors tõstatas hĂĽpoteesi, et kolmanda põlvkonna klaviatuurid ei ĂĽhildu 2016/2017 turule toodud MacBooks Pro mudelitega. Seda seetõttu, et nagu me teame, on klaviatuur osa suuremast komponendist, mida nimetatakse juhtum, mis sisaldab akut, puuteplaati ja muid osi – mis võisid uues mudelis mõningaid sisemisi muudatusi läbi viia.

Nagu ma artikli alguses ütlesin, tekib iga uue vastuse korral rohkem küsimusi. Niisiis, peame veidi kauem ootama, kuni nendele küsimustele lõplikult vastatakse.