24 riiki allkirjastasid ĂĽhised tasuta andmete jagamise plaanid

Osaka raja käivitamise plaan algab ametlikult. Projekti allkirjastasid 24 riiki ja selle eesmärk on rakendada ühine struktuur, mis võimaldab rahvusvahelist andmete jagamist. Seda algatust juhtis Jaapan, kes pooldas reeglite kogumi loomist, mis suudaks suunata seda, kuidas see teabevoog tulevikus toimuda võib.

See dokument omistab suurt tähtsust isikuandmete kaitsele, intellektuaalomandile ja küberturvalisusele.

Allakirjutanute nimekiri sisaldab suuremaid maailmariike, nagu Ameerika Ăśhendriigid, Venemaa või Hiina, kuid see ei välista, et on juba tekkinud kĂĽsimusi selle kohta, kas dokumenti rakendatakse või mitte. Paljud osalejad kaitsesid oma andmete kaitseks protektsionistlikku poliitikat. Nii Hiina kui ka Venemaa vajavad andmete hostimist kohapeal – kõigepealt konkurentsi kaalutlustel ja seejärel seetõttu, et see aitab hallata andmetega seotud poliitilisi probleeme. Euroopa Liit näitab seevastu hirmu teabe jagamise ĂĽle riikidega, mis ei kuulu kogukonda.

G20 koosseisu kuuluvad India, Indoneesia ja Lõuna-Aafrika eelistavad lepingust välja jääda.

Jaapani peaminister Shinzo Abe kommenteeris, et majandused, mille üheks liikumapanevaks jõuks on digitaalne digitaalsus, saavad uuendada ja rohkem kasvada.

See on alles protsessi algfaas, mis ei pruugi isegi lõplikult lõppeda. Teemat arutab aga Maailma Kaubandusorganisatsioon 78 riiki, kes on avaldanud huvi läbirääkimistel osaleda.