25. kommunikatsioonikongress: Euroopa regulatsiooni ja protektsionismi vahel ei saa innovatsiooni tappa

25. kommunikatsioonikongress: Euroopa regulatsiooni ja protektsionismi vahel ei saa innovatsiooni tappa

Euroopa juhtpositsiooni puudumine digitaalse innovatsiooni valdkonnas Euroopa Komisjoni endise asepresidendi jaoks on märk sellest, et strateegia peab muutuma ja mure, mis võib ohustada Euroopa majanduse edasist arengut. Joaquin Almunia võttis sõna APDC 25. kongressil toimunud ärisuundumuste sessiooni avamisel, mis toimus Belémi kultuurikeskuses.

Praegune majanduslik olukord on organisatsioonile täiendav raskus, kuid Joaquin Almunia usub, et viimastel aastatel on selle ületamiseks tehtud jõupingutustel juba positiivseid tagajärgi. Kuid rahapoliitika ei suuda kõiki probleeme lahendada ning on vaja suurendada avaliku ja erasektori investeeringuid ning tihedamat koostööd.

Digitaalse ühtse turu arendamine on võimalus, kuid vaja on rohkem uuendusi, et hõlbustada juurdepääsu turgudele, kus takistused püsivad, ja luua konkurentsivõimelised tingimused ambitsioonikate strateegiate rakendamiseks.

Joaquin Almunia tunnistab oma kogemusi kasutades, et Euroopas ei ole lihtne saavutada ühist strateegiat, kus on 28 riiki, kellel on erinevad prioriteedid ja perspektiivid, kus Euroopa Parlamendil on õigusloome küsimustes aktiivne roll ega ole alati kooskõlas Euroopa Nõukogu ja komisjoniga, nii et Viimastel kuudel tuli mitme eesmärgi saavutamiseks mitmed ettepanekud muuta kohustusteks.

Euroopa Komisjoni endise asepresidendi jaoks peab strateegia läbima regulatsioonide ja muude vahendite kombinatsiooni, näiteks konkurentsi, kuid protektsionismi läbimata.

Euroopa juhtpositsiooni puudumine sellistes asjakohastes valdkondades nagu Over The Top (OTT) teenused või riistvara arendamine on viide pidevatele piirangutele ning Joaquin Almunia jaoks on vaja parandada tingimusi konkurentsi edendamiseks, idufirmade rahastamiseks ja tõkete kõrvaldamiseks. “Minu seisukohast on väga oluline saada hea vastus ja tagada, et oleme digitaalses maailmas edukad ega jääks järgnevatel aastatel maha,” sõnas ta.

Vastupidiselt protektsionismi mõistele väidab Joaquin Almunia, et see süsteem lämmatab lõppkokkuvõttes innovatsiooni ega reageeri perekondade ja ettevõtete vajadustele, mis leiavad lahendusi teiste majanduse valdkondade pakkumises.

Telekommunikatsiooni regulatiivsed kĂĽsimused keskendusid ka EĂś endise asepresidendi ettekandele, kes väitis, et regulatsioon peaks Euroopas võimaldama dĂĽnaamilisi turge ja avatud uksi, mitte neid sulgema, ergutama investeeringuid ja mitte tõkkeid, kuid tagama, et neid arenguid ei saavutata konkurentsi vähendades. . “See määrus on kooskõlas innovatsiooni ja dĂĽnaamikaga turul,” ĂĽtles ta.

APDC 25. kommunikatsioonikongress toimub täna ja homme, 25. ja 26. novembril, Lissabonis Centro Cultural de Belémis, mis toob kokku üle tosina paneeli, milles osalevad 99 esinejat ja arutavad kommunikatsiooni ja IT-sektori põhiteemasid.

TeK on konverentsil, seega kutsume teid kõiki siinseid uudiseid jälgima.