25. kommunikatsioonikongress: IKT-ressursside nappus võib ohustada riigi konkurentsivõimet lähireas

IKT valdkond on valdkond, mis toidab neid teeninduskeskusi spetsiaalselt ning kõrghariduse taotluste arv näitab, et sellesse alasse on õppijaid vähem ja see mõjutab varsti ka tööturgu.

Aastatel 2017–2019 on ressursside puudumine muutunud reaalsuseks.

Praegu suudab Portugal olla konkurentsivõimeline Euroopa kõige atraktiivsemate geograafiliste piirkondade osas, näiteks Tšehhi Vabariik ja Poola, kuid võib-olla peab kompromiteerima selles suunas kulgenud teed, kui on vaja leida alternatiivseid strateegiaid vajalike inimressursside ligimeelitamiseks.

Oskuste teisendamine, otsides inimesi teistest piirkondadest, on retsept, mille eesmärk on võidelda IKT valdkonna inimressursside nappuse vastu, kuid lahendus toob ettevõtetele kaasa kulusid ja mõjutab riigi konkurentsivõimet sellel tasemel.

Seda mõju saab minimeerida avalike programmide abil ja ülikoolidega vastavusse viimisel säilitatakse dokument.

Järeldused pärinevad diasporaa nõukogu poolt läbi viidud uuringust, mille esitas kommunikatsioonikongressil Gonçalo Costa Andrade allhanketeemale pühendatud paneelis.

Dokumendi esitlus on lähtepunkt arutelule, kus enamik osalejaid soovib Portugali lähieesmärgina positsioneerimisel alandada kulude aspekti ning hinnata muid aspekte, näiteks inimressursside kvaliteeti, riigis saadaolevaid tehnilisi oskusi või portugali keele oskust mõnda rääkida. keel.

“Me võistleme kõrge väärtusega teenuste eest,” ĂĽtles Accenture’i JosĂ© Galamba, kes lõpetab Portugali teise teeninduskeskuse avamist.

Sama nägemust jagab José Carlos Gonçalves, APDC Portugali sisseostmise sektsiooni president, arvestades, et „peame arenema kulude ümber peetavast arutelust teadmiste ümber.

Ainult seda aspekti vaadates ei saa me areneda, ”rõhutas ta.

“Tehnoloogiliste oskuste areng on põhiline aspekt ja see suurendab kulusid”, vastutav näide.

Arutelu eest vastutajad, kes esindavad lisaks Accenture’ile, Xeroxi, HP Enterprise’i, AICEP-i ja APDC-d, rõhutasid ka mitme aspekti käsitlemist, mis jätkuvalt negatiivselt mõjutavad riigi konkurentsivõimet allhankekeskustega: aeglane õiglus, bĂĽrokraatia ja paindumatu tööturg. .