25. kommunikatsioonikongress: mida soovivad sidetarbijad? Uuringud näitavad viit suundumust

Uuringust selgus, et 83% tarbijatest loeb veebiuudiseid iga päev või iga nädal ja sama protsent otsib lihtsamat digitaalset elu. See tähendab, et tal on raskusi nutiseadmete kasutamisega, näidates 24 riigis tehtud intervjuusid 24 000 inimesega.

Sama uuring näitab, et 54% tarbijatest on tänapäeval teadlikud oma andmeturbe ja privaatsusega seotud probleemidest ning väljendavad muret selle pärast, kuidas neid jagatakse. Samuti leiti, et 79% tarbijatest eelistab pakettandmesidet ja 51% on valmis maksma parema kvaliteediga teenuse eest rohkem.

Uurimistulemusi tutvustanud Dana Eaton rõhutas, et need on viis suundumust, mida praegused operaatorid peaksid oma strateegiate väljatöötamisel jälgima.

“Teenuste loomise, haldamise ja kasutamise viis muutub,” ĂĽtles ta. Ettevõtted ei taha enam lihtsalt tooteid mĂĽĂĽa, vaid pĂĽĂĽavad luua suhteid klientidega. Teenustest saavad isiklikud ökosĂĽsteemid, mis on seotud näiteks vidinate komplektiga.

Selle muudatuse lahendamiseks on telekommunikatsiooniettevõtetel mitu väljakutset, mida on ka käesolevas uuringus ĂĽksikasjalikult kirjeldatud: nad peavad kliente mõistma – investeerimine analĂĽĂĽsi on kriitiline klientide paremaks mõistmiseks ja nendega suhete loomiseks, ĂĽtleb Accenture. Muud väljakutsed hõlmavad innovatsiooni ja võimet jõuda uutele turgudele ning kohaneda muutuvate turgudega. See viimane aspekt on seotud vajadusega paindliku arhitektuuri järele, mis suudaks kohandada iga tarbija kogemusi nende vajaduste ja soovidega, mis tähendab võimet hallata suurema hulga andmete analĂĽĂĽsimist ja käitlemist, nii et see jõuaks klientideni kiiresti.

APDC 25. kommunikatsioonikongress toimub täna ja homme, 25. ja 26. novembril, Lissabonis Centro Cultural de Belémis, mis toob kokku üle tosina paneeli, kus osaleb 99 esinejat ning kes käsitlevad side- ja IT-sektori põhiteemasid.

TeK on konverentsil, seega kutsume teid kõiki uudiseid siin jälgima.