25. kommunikatsioonikongress: õpilastel on uued ootused koolitöö suhtes, mis jätkavad vana mudeli rakendamist

25. kommunikatsioonikongress: õpilastel on uued ootused koolitöö suhtes, mis jätkavad vana mudeli rakendamist

Üliõpilastel, kes nüüd ülikoolist lahkuvad ja otsivad oma esimest töökohta, on erinevad ootused ja nad otsivad erinevat tasakaalu sotsiaalse ja tööelu vahel. Kuid nende moodustanud koolidel on veel pikk tee läheneda ettevõtetele ja vajadustele, mis praegu tähistavad tööturu tempot.

Kommunikatsioonikongressi 25. väljaandes koondab tööhõive teema ettevõtete juhid, õpetaja ja värsked lõpetajad, et jagada teemal ideid.

Novabase tegevjuht LuĂ­s Paulo Salvado tunnistab, et nn Y-põlvkond on liikumatu samade stiimulite tõttu nagu eelmine põlvkond. Ta on nõus töötama pärast tunde, kuid mõistab, et “tööelu ei pea alati kattuma isikliku eluga ja see pole vale”, kaitseb ta, tunnistades, et see nõuab ettevõtetelt selle reaalsusega kohanemist.

Samamoodi väidab Novabase tegevjuht, et rohkem kui lihtsalt karjääri edenemise prognoosid, mis motiveerisid neid, kes paar aastat tagasi ettevõttesse sisenesid, on praegustest väärtustest nagu projektiga samastumine muutunud tohutuks motivatsiooniks särkide kandmisel ning sunnivad ka ettevõtteid muudatusi tegema. ja proovige seda täita.

Seoses ülikoolidega on tõdetud, et õppekava on püütud kohandada tööturu vajadustele ja see on andnud mõningaid nähtavaid tulemusi, kuid hüpe akadeemikute juurest ettevõtete poole on endiselt suur ja tundmatu paljudele üliõpilastele, kelles neil on palju kahtlusi, mida nad leiavad. kui nad ülikoolist lahkusid, tunnistas Portugali CMU programmidirektor João Claro.

Luís Salvado kaitses, et koolides juba toimuvate muutuste suurendamiseks on vaja reformida akadeemilist süsteemi, mis määratles ülikoolide rolli uuesti ja muutis nende seisukohti selles mõttes. Kõrghariduse rahastamise süsteemi muudatusi näevad juhid sammuna selles suunas.

Seni ilmnes, et asutuse arusaamad ei ühti ettevõtte arusaamadega, isegi üliõpilaste arusaamad lõpetavate üliõpilaste ettevalmistusest tööturule sisenemiseks.

Mckinsey partner Duarte Begonha jagas sessioonil mõningaid hiljutise uuringu tulemusi, kus selgus, et 80% küsitletud ülikoolidest arvas, et nad valmistasid oma üliõpilasi tööturuks hästi ette. Sama arusaama oli võimalik kontrollida ainult 30% õpilastest, näidates, et uuring viidi läbi kaheksa tuhande intervjuu põhjal.