25. kommunikatsioonikongress: regulatsioon nõuab uut paradigmat ja “revolutsiooni”

Tema kõnes kasutatud viide, mis tähistas rahvusriigi paneeli algust 25. APDC kongressil, peitub peamiselt Euroopa elektroonilise side reguleeriva asutuse BERECi eesistumise stsenaariumis, mida Fátima Barros juhib ka sel aastal. . Kuid neid saab Portugali turule kohandada.

Praegu koostatakse uue reguleeriva raamistiku ettepanekuid ning Fátima Barrose jaoks on regulaatorite jaoks uued väljakutsed “tohutud”, sundides neid ette nägema ärimudelite arengut, uute tegijate ilmumist ja arutama tuleviku peamisi kitsaskohti.

Selle sektori arenguga, mille piirid on ĂĽha ähmasemad, on vaja uut regulatiivset paradigmat, mis nõuab uuendusi reguleerivate asutuste poolt vastu võetud mudelites, mis on “olemuselt konservatiivsed, nagu paljud sĂĽĂĽdistavad, ja seda õigustatult”, ĂĽtleb Fátima Barros.

Ehkki regulaatorid on harjunud tulevikku ehitama, on eelkonventsioonidega Anacomi president öelnud, et tema töö on nĂĽĂĽd raskem, kuna seda tehakse suure ebakindluse tingimustes. “Kes 2009. aastal [quando foi feita a Ăşltima revisĂŁo da Diertiva das comunicações] Kas oskate ette näha nutitelefonide ja tahvelarvutite arengut ning nende mõju lairiba nõudlusele ja andmeliiklusele? “, Ta kĂĽsis.

Reguleeriv asutus määratleb sektori 2020. aastaks, võttes arvesse 5G ja asjade Interneti eeldatavaid arenguid, mis turgu mõjutavad.

“Usun, et peame olema realistlikud ja eeldama, et tulevik nõuab tõesti revolutsiooni regulatiivses lähenemises turgudele. Seda seetõttu, et praegused väljakutsed on väga erinevad ja nõuavad suuremat mitmekesisust lahendusi, “tunnistas Fátima Barros.

APDC 25. kommunikatsioonikongress toimub täna ja homme, 25. ja 26. novembril, Lissabonis Centro Cultural de Belémis, mis toob kokku üle tosina paneeli, milles osaleb 99 esinejat ja kes arutlevad side- ja IT-sektori põhiteemadel.

TeK on konverentsil, seega kutsume teid kõiki uudiseid siin jälgima.