250 000 häkkerite häkkinud Twitteri kontot

Twitter leidis sotsiaalplatvormil rea sobimatu juurdepääsu kasutajakontodele ja ĂĽtles, et arvutirĂĽnnaku käigus võis ohtu sattuda umbes 250 000 profiili. Mikroblogivõrk väidab, et rĂĽnnak korraldati “väga keerukalt”.

Platvorm teatas, et avastas “ebatavalisi juurdepääsumustreid” ja et see tegevus viis “Twitteri kasutajaandmetele volitamata juurdepääsu katsete tuvastamiseni”. Häkkerite juurde pääseva teabe hulgas on krĂĽptitud kasutajanimi, e-posti aadress ja parool.

Sotsiaalkindlustusmeeskonnal õnnestus rünnakute päritolu uurimisel isegi rünnakud ära hoida. Siiani pole vastutusi määratud. Twitter ütles, et teeb ametivõimudega koostööd vastutajate leidmiseks häkkimine.

Mikroblogiteenus otsustas turvameetmena lähtestada mõjutatud kontode paroolid ja saata e-kirju kõigile kasutajatele, kelle profiilidele pääsesid juurde kolmandad isikud. Varem määratletud parool lakkas töötamast ja kasutaja sai veebiprofiilile uuesti juurde pääseda ainult e-posti teel.

Täiendava kaitsemeetmena soovitavad Twitteri eest vastutavad kasutajad, isegi neil, keda ei rünnata, kasutada tugevamaid märksõnu, mis sisaldavad suuri ja väikesi tähti, numbreid ja sümboleid. Kuid nagu uuringus varem mainiti, pole ka need tugevamad paroolid rünnakud vabad.

Twitter eelistab olukordi “raamida” pärast teisi meediaettevõtetele suunatud häkkeid nagu New York Times ja The Wall Street Journal. Samuti juhtis ettevõte tähelepanu Java pistikprogrammi turvakĂĽsimustele ja soovitas need Interneti-brauserites keelata. ~

Osa hĂĽpoteesist on see, et rĂĽnnak oli seotud reede elektrikatkestusega.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi