28. APDC kongress: digitaalse innovatsiooni ja transformatsiooni portree, kus on vähem ruumi suhtlemiseks

28. APDC kongress: digitaalse innovatsiooni ja transformatsiooni portree, kus on vähem ruumi suhtlemiseks

“Digitaalne revolutsioon on käes ja tulemusi ei saa peatada kõigis sektorites ja kõigis ärimudelites”, kaitses APDC president RogĂ©rio Carapuça täna sel aastal Portugalis digimajanduse teemalise ĂĽhenduse 28. kongressi avamisel. 2018 – digitaalse muundamise tehnoloogia.

Avaldus on positiivne, kuid sellega kaasnevad mitmed hoiatused vajaduse kohta tuua innovatsiooni ĂĽle kogu riigi ja kõikidesse sektoritesse ning ettevõtluse ja alustavate ettevõtete toetamiseks on neil rohkem prognoositavust ja rahastamist. “Tuli tagada prognoositavus ja kindlus ning kindluse ja reguleerimise õhkkond, mis välistas ja mis garanteeris selle sektori arengu,” meenutab RogĂ©rio Carapuça.

Majandusminister Manuel Caldeira Cabral rõhutas avaistungil, et „Portugal on tehnoloogiaettevõtete innovatsioonikeskus. Nagu paljud käimasolevad projektid tõestavad, kasutab see tehnoloogiasuundumusi kõige erinevamates valdkondades. ”Ning tõstetakse esile valitsuse rolli ja erinevaid innovatsiooni toetamiseks algatatud meetmeid.

“Meil on kõigis valdkondades meetmeid, sealhulgas reguleerimine, millele peame tähelepanu pöörama, samuti riiklikud tehnoloogiaettevõtted ja ettevõtjad,” kaitsesid ministrid, kes registreerisid mitu algatust, näiteks Tech Visa, kes soovisid hõlbustada Portugali tehnoloogias kõrgelt kvalifitseeritud töötajate värbamist või erandeid. maksud, mis tuleb tagada alustavatele ettevõtetele, kes maksavad oma töötajatele omakapitali intressiga.

„Loome samme koolituse ja kvalifikatsiooni saamiseks, ökosüsteemi tasemel rahvusvahelistumise programme algajatele ja meelitame investoreid nende juurde. Ja muutes arusaamu riigist ”, lõpetas majandusminister, pidades silmas ka Portugal Venturesi üleskutset, mis rahastaks majanduslikult tasuvaid projekte enne nende asutamist ettevõttes ja kus oli juba üle 200 taotluse.

APDC kongress mängib jätkuvalt olulist rolli telekommunikatsiooni- ja infotehnoloogia sektori sündmuste kalendris, kuid viimane valdkond on ühingu poolt igal aastal propageeritavatel üritustel järjest rohkem ruumi saanud, peegeldades nähtavat mõju kodanike elule. ja seltskond.

Kaks päeva kestnud arutelu ja valitud teema näitavad seda valdkonda selgelt, kuid ka APDC poolt täna välja kuulutatud uuring, milles osales 95 autorit 27 ettevõttest, näitas 114 juhtumiuuringut suurandmete ja -analüütika, Blockchaini, küberturvalisuse ja privaatsuse, Gamificationi valdkonnas , IoT ning liit- ja virtuaalreaalsus. Uuring levitatakse paberkandjal, kuid see on veebisaidil veebis kättesaadav.

See on ka teema, mis läbib kümneid paneele, jaguneb kolme etapi vahel ja mis on varustatud sponsorettevõtete jaoks mõeldud näitusepinnaga, kaotamata koht valitud idufirmadele, et näidata oma projekte osalejatele ja nendel päevadel läbivatele ettevõtetele. Belémi kultuurikeskus.

Täna on CCB terrassil endiselt pidu Digital Rock Star Party.

Päevakava täieliku versiooniga saab tutvuda siin ja igaüks, kes soovib voogesituse arutelu jälgida kolmes etapis järgmise lingi kaudu: Grand Auditorium; Sala Almada Negreiros ja Sala Sophia Mello Breyner.