Microsoft jätkas Internet Exploreris tõsise turvavea parandamist

31% pahavara ohvritest kaotas raha, mida nad kunagi ei taastanud

See analüüs hõlmab viiruste, andmepüügi ja muude pahavara rünnakute ohvreid ning integreerib B2B Internationali poolt Kaspersky Labile koostatud mitme seadme turvaraporti.

NĂĽĂĽd avaldatud andmete kohaselt kandis iga kolmas Interneti-rĂĽnnakute ohvriks langenud eurooplane ka rahalisi kahjusid ning ligi veerand neist Interneti-kasutajatest ei saanud kaotatud raha kunagi tagasi.

Rünnaku keskmine hind oli 50 eurot ja Kaspersky hoiatas, et 21% vastanutest kaotas raha spetsiaalselt veebimaksesüsteemide, näiteks PayPali, Google Walleti või Skrilli kaudu.

“KĂĽberkurjategija võib lihtsa rĂĽnnakuga oma veebipanga kontole varastada kõik ohvri säästud, isegi ohvrid, kes puutuvad kokku” tavalise “pahavaraga, mille eesmärk pole raha varastada, võivad kannatada ootamatuid kulutusi,” teatas ettevõte.

46% -l juhtudest kasutajatest, kes said pahavararünnaku tõttu rahalise kahju, ei õnnestunud seadme remondiks ja taastamiseks professionaalse teenuse palkamisega seotud kulutusi, 21% turvavarustuse ostmist pärast rünnakut, et vältida tulevasi vahejuhtumeid, ja 18%, kui kahjustatud seadme asendamine parandatud.

Lisaks rahale on kahetseda ka muid varjukülgi, mis juhtuvad lõpuks sagedamini, nimelt kustutatud teabe osas. 61% rünnaku ohvritest ei suuda kõiki kaotatud andmeid taastada.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi