3DS x PS Vita: mis on parim ost?

Kaasaskantavate konsoolide maailm on haarata. Siit saate teada Nintendo 3DS-i ja Sony Playstation Vita erinevused ning vaadake, milline neist on parim.

Väga levinud on vähem teadlike inimeste küsimine parima konsooli kohta, mida osta. Eriti ridade vahel Mängukeskus ja Xboxi (praegu sisse lülitatud Playstation 4 ja Xbox One). Aga kui rääkida kaasaskantavatest konsoolidest, mis võidab väikese hiiglase Sony ja Nintendo?

Nüüd võrdleme praegu turul olevaid kahte konsooli: Nintendo 3DS ja Sony Playstation Vita.

Kujundus

Kujundus PSVita teadlikum, suurema tõsidusega õhuga, mida ta üritas oma mängu jätkata Nintendo 3DS püüdes olla rõõmsam, näidates, et ta on seal, et teile lõbusat pakkuda.

SEE 3DS selle vasakul küljel on analoogpulk ja rist, paremal nupud A, B, X ja Y ning õlanupud L ja R. Alumise ekraani all on nupud Vali, Kodu ja Start ning küljel toitenupp. Konsooli ülaosas on meil 3D-tehnoloogiaga ekraan, 2 stereokõlarit, 3D-sügavust reguleeriv liugur ja esikaamera. Seadme välisküljel on meil 2 kaamerat, mis simuleerivad inimese silma, nii et see suudab pilte 3D-s pildistada, kuid nende madala kvaliteedi tõttu on soovitatav neid kasutada ainult AR-i (liitreaalsuse) rakenduste jaoks. Alusel, ülemisel küljel, on meie konsoolil pesa mängukasseti jaoks, laadija sisend koos kahe külgmise juhtplaadiga, mis võimaldab kasutada laadimisalust ja IR-porti. Allpool on ainult sisend kõrvaklappide jaoks. Vasakul on meil helitugevuse liugur, paremal aga nupud, mis aktiveerivad ja deaktiveerivad WiFi-funktsiooni, pesa SD-mälukaardi jaoks ja puutetundlikul ekraanil kasutatav pliiats.

3DS x PS Vita: mis on parim ost?

Peal Playstation Vita suund ja analoog on meil ekraani vasakul küljel nupu Kodu (PS) kõrval. Ekraani paremas servas on klassikaline Playstationi nupp (x, ?,? ja ?), teine ​​analoog, nupud Start ja Select. Esiosas on meil ka 2 kõlarit, mida kahjuks saab matšide ajal hõlpsasti sõrmedega katta, ja esikaamera. Ülaosas on lisaks toitenuppu ja helitugevuse (+ ja -) nuppe L ja R õlanupud, kasseti sisestus ja tarvikute sidurina toimiv kirje. Allosas on pesa Sony patenteeritud mälukaardile, kõrvaklappide pesa, sisend USB-kaabli jaoks (mida saab kasutada arvuti, PS3 või toitepistikuga ühendamiseks) ja sulgudes hoidmiseks PSVita. Tagaküljel on meil käepide, mis on väga kitsas, kaamera (sama soovitus nagu 3DS-kaameral: ainult AR jaoks) ja puutepadi.

EKRAAN

Sel ajal oli meil üks vesikond. SEE Playstation Vita see on varustatud 5 kauni OLED-ekraaniga, puutetundliku ekraaniga, mille maht on kuni 10 samaaegset puudutust ja eraldusvõime 960 × 544 qHD, mille tulemuseks on tihedus 221 ppi.

3DS-il on seevastu 2 ekraani, millest üks on prille viskava 3D-tehnoloogiaga ja teine ​​takistusliku puutetundliku ekraaniga. 3D-ülemise ekraani eraldusvõime on 800 × 240 (iga silma jaoks saate 400 × 240), eraldusvõime on 3DS-is madal, 3,53 ″ (annab tiheduse 132ppi) ja 3DS XL-is on väga madal, suurendades ekraani üles kuni 4,82 ″ (annab tiheduse 97ppi). Kuid vaatamata suurele pikslile teevad nad sügavuselt suurepärast tööd. Sellistes mängudes nagu Super Mario 3D Land, kus 3D on uskumatult hästi välja töötatud, on sügavustunne täiuslik ja mäng tundub isegi lähedal. Sellised mängud nagu The Legend of Zelda: Ocarina of Time 3D kasutavad ka 3D-funktsioone suurepäraselt, pakkudes sensatsiooni nagu mängimine. Alumise ekraani eraldusvõime on 320 × 240 ja sellel on takistuslik puutetehnoloogia, mis saab ainult ühe puudutuse. Kuid võrreldes teiste sama tehnoloogiaga kuvaritega paistab 3DS tõesti silma.

MĂ„NGIMĂ„NG

3DS-nupud on mõlemas versioonis pehmemad ja analoog, ehkki ainult ĂĽks, on nõgus, mis pakub suuremat mugavust ja hoiab ära rohkem kui sõrme libisemise. Nupp sisse PSVita karmim, karmim “klõpsake“Ja analoogil on kumer pind, mis on kumer, kuigi sõrmedel on libisemist keeruline. Analoogvahemik on väga lĂĽhike ja täpne, kuid maitse on veidi habras.

Mõlemal konsoolil on mitu andurit. Alates AR-is kasutatavatest kaameratest kuni güroskoopide, kiirendusmõõturite ja muude anduriteni, mis aitavad konsoolil orienteeruda, võimaldades navigeerida konsooli liikumises, nagu on näha poisi käes oleval plakatil. Pole veel kaardistatud Kuldne kuristik.

Mõnes mängus kasutatakse ka mikrofone ja ümbritsevat valgustust. Lühidalt: arendajate pakutavate valikute ja tööriistade arv on väga suur ning võimalus interaktiivsust märkimisväärselt suurendada võrreldes nende eelkäijatega (PSP ja Nintendo DS).

ESITUS

Teiseks 3DS ja PSVita nad said eelkäijatega seoses palju parendusi: ekraan, ühenduvus ja ennekõike töötlemine. Uuendusi on olnud nii palju, et kuigi ka aku on kasvanud, on konsooli autonoomia langenud umbes poole võrra eelmise põlvkonna omast.

Tänu ainult 3D-le pühendatud protsessorile 3DS aastal on autonoomia umbes 5 tundi 3DSXL See kestus võib olla kuni 7 tundi. 2DS-i autonoomia, mida meie meeskond pole katsetanud, peab ületama selle 3DS, arvestades, et neil on sama aku ja 2DS-il pole 3D-protsessorit, vähendab see tarbimist.

Vahepeal Playstation Vita see saab suurema ja heledama ekraani kui tema eelkäija. Nüüd on sellel käsitsemiseks 2 puutepinda ja töötlemisvõimsus, mis muudab iga kaasaskantava konsooli nii kadedaks. Tule kohtuma tema venna, mehega Playstation 3, graafika osas ja ületab seda muudes ülesannetes (näiteks juurdepääs poodile ja muudele rakendustele). Ühenduvus alates PSVita see on ka tegur, mille vastu on: taustal saab kasutada rohkem teenuseid, mis aitavad aku tarbimist (nt Nears, Messages, Friends jne), asju, mis pole PSP.

KASUTAMISKASUTUSED

Nagu peaaegu kõik praegused tehnoloogiad, omandavad konsoolid ka uusi funktsioone, et eristuda konkurentidest. Sellised funktsioonid nagu Interneti sirvimine, sõpradega vestlemine (sh Video-Chat), videoteenuste vaatamine (Youtube, Netflix jms), kalendrid, juurdepääs sotsiaalvõrgustikele, kauplustele.

Selles aspektis 3DS olla täpsem ja jääda mängule keskendunuks. Meil on juurdepääs kauplusele, brauserile, sõpradele (kellel on muid 3DS), sõnumid (teistega sõbrustamiseks 3DS), märkmed, mida saab kasutada mängu taustal (väga kasulik, kui teil on mäng, mida meeles pidada), SpotPass (kasutatakse mänguteabe vahetamiseks teistega) 3DS tulemas olev kalender, mille teemad on mõeldud Nintendo tegelastele jne.

SEE PSVita See on omakorda sotsiaalsem konsool, rohkem sõpru kõigiks tundideks. Meil on juurdepääs PSN-ile, sõbrad (kellel on PSN-i kontosid, mõlemad) PSVita, PS3 või poolt PS4), sõnumid (palju suurema tõhususega kui 3DS), Near (mille funktsioon on sarnane SpotPassiga 3DS), video voogedastusteenused (Nexflix ja PSN Unlimited), suhtlusvõrgustikud oma rakenduste kaudu, Skype (ainult kõne- või videokõne funktsioonidega) muude rakenduste hulgas, mida leiate PSN-ist.

MĂ„NG

Peamine teema. Lõppude lõpuks võrdleme konsoole, mitte tahvelarvuteid ega nutitelefone. Selles aspektis Nintendo see settib rohkem. Meil on suurim frantsiis Nintendo saab pakkuda oma kaasaskantavat konsooli täiesti eksklusiivsetes mängudes, näiteks: Mario, Legend of Zelda, Kirby, Pokémon, Lego City ja paljud teised. 3DS-i jaoks saadaval olev mängude kogu on igas poes, mida saab sageli külastada või juurde pääseda, vähemalt kolm korda suurem kui PSVita.

Playstation Vita on sellega endiselt hädas. Paljudes ettekannetes näib Sony seda näitavat PSVita see tehti Indie mängude jaoks, kuid mõned tiitlid reedavad seda ideed täielikult. Kui räägime kaardistamata kuldsest kuristikust, hingeohverdusest, järgmistest sõdalastest ja raskusjooksust, ei räägi me mitte lihtsast või pealiskaudsest mängust, vaid suurepärastest pealkirjadest, mis on võrreldavad lauakonsoolide omadega, suurejoonelise graafika, fantastilise mänguga. ja uuenduslik ning sügav mäng ja puudutav lugu, mis seda näitab Playstation Vita on absurdse potentsiaaliga konsool, millel on veel palju ette näidata.

KULU HĂśVITISED

SEE 3DS võib leida kolmes versioonis: 2DS, 3DS ja 3DSXLalates R $ 400,00. Versioon 3DS Originaaliga on kaasas 2GB mälukaart 2DS ja 3DSXL kaasas 4GB kaart, mis on väga sobilik, kuid mida saab laiendada 32GB-ni. Jaemüügikauplustest võib nüüd leida mänge 60–170 reaaliga ja enamikule pealkirjadele vastates pole kindlasti konsool, et kiiresti igavaks saada.

SEE Playstation Vita, teiselt poolt, on võimsam konsool, midagi, mis tõstab selle hinda võrreldes sellega 3DS. Praegune versioon PSVita Leiate kuni 699,00 R $, kuid on vaja osta mälukaart, mille omanik on Sony. Kaartide hinnad varieeruvad 59,90 dollarist (4 GB) kuni 259,00 dollarini (32 GB). Samuti on soovitatav osta kaasaskandmiseks kaitsekott ja tänu puudutusele ekraani kaitsekile.

JĂ„RELDUS

Lõppkokkuvõttes on see kõik mäng: pole mõtet seda osta Mängukeskus kui sulle meeldib Pokémoni mängida või DS kui kõik, mida soovite, on seigelda üle kuldse kuristiku.

Õiged vastused nendele lõpututele küsimustele on järgmised: vaadake üle mängude loend, mis on mõeldud ainult kõnealusele konsoolile. Inimesed, kes teile kõige rohkem meeldivad, saavad konsoolideks, mis teid õnnelikuks teevad.