4 operatsioonisĂĽsteem, mis on keskendunud Internetti Internetis Raspberry Pi 4 jaoks

4 operatsioonisĂĽsteem, mis on keskendunud Internetti Internetis Raspberry Pi 4 jaoks

Allikas: welectronAllikas: welectron

Paljud inimesed, kui ostate Raspberry Pi 4, pole kindel, millist opsüsteemi installida. Peamine omadus, mida enamik kasutajaid soovib, on paindlik ja usaldusväärne keskkond, mis võimaldab hõlpsasti ja sujuvalt teemasid vahetada, programme installida ja mitmesuguseid ülesandeid täita. Selleks näitame selles artiklis mõnda alternatiivi, et hõlbustada teie vajadustele kõige paremini vastavaid OS-i valikuid.

Raspberry Pi on odav ja mitmekĂĽlgne arvuti

Raspberry Pi on odav ja mitmekülgne arvuti, mis võimaldab teil teha erinevat tüüpi rakendusi. Üks erakordsemaid, DIY projektide rakendamine IoT-s (asjade Internet või asjade Internet) on võimalik neid kasutada koos nutikaameratega, droonide, nutikate garaažiuste, maagiapeeglite ja muu abil. Sellega töötamiseks laadige lihtsalt alla NOOBS ja installige see enda valitud opsüsteemi installimiseks Raspberry Pi alla.

Vaadake allolevat opsĂĽsteemide loendit, mis on loodud seadme praegust tuge ja tulevasi vajadusi silmas pidades.

1 – Raspbian OS

Kuna ametlik opsüsteem, mida toetab Raspberry Pi, on Debianil põhinev Raspbian täielikult ühilduv vaarika arvuti uusima versiooniga, Raspberry Pi 4. Installimine on NOOBSi abil micro SD-kaardil väga lihtne. OS-il on praegu kasutatavate peamiste programmeerimiskeelte (nt Python, Java ja Sonic Pi) algne tugi, mis on kasulikud IoT-i projektirakenduste jaoks.

Raspbian OS. Allikas: edivaldobritoRaspbian OS. Allikas: edivaldobrito

Kui teie Interneti-projekti jaoks on oluline stabiilsus ja jõudlus, on tõenäoliselt parim valik Raspbian OS, vähemalt selleks, et ideid paremini välja tuua. See on väga soovitatav süsteem algajatele, kes on selle uue tehnoloogiavormiga süvitsi tegemas.

2 – Manjaro XFCE

Kui otsite kiiret ja sõbralikku OS-i, mida Raspberry Pri-l kasutada, on Manjaro-l hea võimalus olla teie valik. Lisaks sellele, et see on esimene opsüsteem, mis pakub Raspberry Pi 4 testversiooni, pakub see ka üksikasjalikku teavet allalaadimiseks. Kuid mitte kõik neist pole ainult huvi ja süsteemist tulenevad teatud piirangud.

Manjaro XFCE Allikas: iottechtrendsManjaro XFCE Allikas: iottechtrends

Manjaro versiooni Raspberry Pi 4 jaoks on lugemispiiriks vaid 3 GB RAM. Kuid isegi selle "takistuse" korral piisab enamike kasutajate jaoks vajalike toimingute tegemiseks.

Selle operatsioonisüsteemi liides on elegantne ja silmale meeldiv. On tõenäoline, et see meeldib ka Raspbiani OS-i kasutajatele, vähemalt neile, kellele meeldib ilus OS.

Kali Linuxi opsüsteem on kolmanda osapoole turustus, mis kinnitab kohe Raspberry Pi 4 tuge. Arendaja Offensive Security ütles isegi, et talle see seade meeldis. Kui teil on asjade Interneti projektiga seotud turvalisuse ja hõlvamisega seotud probleeme, on Kali atraktiivne valik.

Kali Linuxi allikas: iottechtrendsKali Linux. Allikas: iottechtrends

Siiani toetab Kali Raspberry Pi-l ainult 32-bitist versiooni, kuid tõenäoliselt pakuvad nad varsti ka 64-bitist versiooni. Teie allalaadimis- ja installinõuded pole Raspberry Pi riistvara jaoks probleemiks.

4 – Arch Linux

Arch Linuxi opsüsteemi ARM-põhine versioon on hästi installitud Raspberry Pi 4-le. Siin on üksikasjalik installijuhend ja alglaadimist on väga lihtne teha. Pange lihtsalt micro SD-kaart vaarikasse, ühendage toiteallikas, ühendage monitor ja siis olete alustamiseks valmis.

Arch Linux. Allikas: iottechtrendsArch Linux. Allikas: iottechtrends

Lugupeetud Menes

Mõnel opsüsteemil, näiteks RISC OS, Ubuntu Mate ja OSMC, pole veel Raspberry Pi 4 toetamise kohta ametlikku teadaannet. Oluline on märkida, et sellega pole kinnitatud, kas sellel OS-l on tõesti täielik ühilduvus seadmega, kuid on teada, et need ühilduvad Vaarika versiooniga 3.

Valmis

Raspberry Pi operatsioonisüsteemi valik põhineb usaldusväärsusel ja populaarsusel. Praegu ei soovitata Microsofti välja töötatud Windows 10 IoT-projektide arendamiseks seadmetes.

Jäta kommentaar allpool ja jaga meiega oma kogemusi operatsioonisüsteemiga, mis sul Raspberry Pi 4-l on.

Allikas: iottechtrends

Soovitame lugeda: