40% keskmise ja suurte Portugali ettevõtete eelarvest, mis on pühendatud pilvele aastaks 2020

40% keskmise ja suurte Portugali ettevõtete eelarvest, mis on pühendatud pilvele aastaks 2020

IDC-lt pärinevad hinnangud põhinevad uurimistulemustel, mis näitavad, et enamik riiklikke organisatsioone on alustanud või on lõpetanud äritegevuse ümberkujundamise protsessid.

Ebasoodsad majandustingimused riigi territooriumil, regulatsioonide muutmine ja muutuvad klientide vajadused on protsessi alustamise peamine motivatsioon.

See uuring toob välja pilvandmetöötluse kasutuselevõtu kahe faasi olemasolu. Ühelt poolt ettevõtted, kes alustasid konsolideerimise ja normaliseerimise teed umbes 5/6 aastat tagasi ja on nüüd jõudmas nende teenuste küpsuse lõppjärku ning hakanud äritegevuses märkimisväärset kasumit teenima; teiselt poolt on organisatsioonid, kes alustasid seda teed umbes 1/2 aastat tagasi ja on endiselt selle mudeli algusjärgus.

Kolmandik riiklikest organisatsioonidest on rakendanud tarkvara kui teenust (SaaS) teenuseid, vaid alla kolmandiku organisatsioonidest kasutab infrastruktuuri teenusena teenuseid (IaaS) ja ainult 12% kasutab platvormi teenuseid. -a-teenus (PaaS).

Kuigi enamikku rakendusi rakendatakse endiselt traditsiooniliste arvutusmudelite abil ja avaliku pilve kasutamine on endiselt madal, näitavad IDC kogutud andmed, et sellised rakendused nagu ühtne side (14%), e-post (12%), koostöörakendused (11%), CRM ( 8%), veebisaidi haldamine / loomine (8%) ning rakenduste arendamine ja testimine (7%) on selles mudelis enim kasutusel.

Konsultandid ennustavad, et lähiaastatel laieneb avalike pilveteenuste kasutuselevõtt, samal ajal suureneb kasutatavate teenuste arv.

Sellised lahendused nagu e-post (35%), isiklik tootlikkus (26%), koostöö (24%), ühtne suhtlus (19%), veebisaitide haldamine / loomine (17%), rakenduste arendamine ja testimine (15%), CRM ( 12%), kontaktkeskused (11%), hädaolukorra taastamine (10%), mobiilseadmete haldamine (10%) ning töötlemise ja salvestamise maht (10%) on järgmise kahe aasta jooksul kõige olulisemad Portugalis.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi