40% Portugali vanematest tunnistab, et pole uue tehnoloogiaga kogenud, ĂĽtleb Kaspersky

On tõsi, et viimase paarikümne aasta jooksul on tehnoloogia meie elu muutnud: võtame näiteks jõulud. Pidulikul hooajal on tehnikakingitused muutunud laste või isegi täiskasvanute jaoks kõige nõutumaks. Kaspersky hiljuti avaldatud uuringust selgub aga, et paljud vanemad vanemad ja pereliikmed pole tehniliselt valmis saadud vidinaid kasutama.

Turvafirmade esitatud andmete kohaselt väitis Portugalis 40% üle 16-aastaste lastega küsitletud vanematest, et neil pole uue tehnoloogiaga kogemusi, 9% tunnistas, et tehnoloogiakingi toimetamine võttis aega üle kuu. täielikult funktsionaalne.

Seistes silmitsi tehnoloogiliselt üha arenenuma maailmaga, pöörduvad vanemad sageli oma laste või nooremate sugulaste poole, et saada abi nende probleemide lahendamisel. Üldiselt ütles 64% küsitletud inimestest, kes kuulusid aastatuhande põlvkonda, et nad on aidanud kellelgi vanemal selles valdkonnas probleeme lahendada. Ehkki enamus noori tunneb kohustust aidata, tunnistas 25% küsitletud aastatuhandetest, et hoidub mõnest pereliikmest, kuna arvas, et häirib neid tehnoloogiaprobleemidega.

Veebiohtude kõrgem tase teeb muret ka noortele. Kaspersky toob välja, et 69% aastatuhandetest kardab näiteks, et nende vanemad või vanemad pereliikmed on veebipettuste ohvrid. Enamik selle vanuserühma vastajaid kardavad, et nende vanemad võivad ilma nende nõuanneteta küberkurjategijate kätte sattuda.

Vanemate ja laste vahelise “tehnoloogilise pettumuse” vältimiseks on turvaettevõtted isegi pärast pĂĽhade aega ette valmistanud rea veebijuhiseid koos paljude ettepanekutega. Kaspersky veebisaiti kĂĽlastades saavad vanemad kasutajad mitte ainult saada rohkem teadmisi, vaid saavad ka oma vidinaid nautida, lootmata uutele.