IGRE

4,17 miljardit dollarit: Apple Park on üks väärtuslikumaid hooneid maailmas

Me räägime siin umbes kaks aastat tagasi astronoomilisest summast, mille Apple investeeris arengusse Apple Park: 5 miljardit USA dollarit, mis tegi sellest toona maailma kõige kallima hoone.

Ehituse ja turuväärtuse vahel on siiski erinevus – kui esimene viitab täpsele summale, mille inimene või ettevõte millegi ehitamiseks kulutab, siis teine ​​arvutab hoone väärtuse, kui omanik otsustab selle mĂĽĂĽa. . Ilmselgelt ei kavatse Apple ka Apple Parki mĂĽĂĽa ega kavatse Palju aeg, kuid hoone on endiselt ĂĽks väärtuslikumaid maailmas.

SEE San Francisco kroonika viis läbi uuringu Apple Parki turuväärtuse hindamiseks ja tabas muljetavaldavat arvu: 4,17 miljardit dollarit. Väärtus viitab kogu maaehitusele ja kõigele, mis seda hõlmab, näiteks mööblile, tööriistadele, haljastusele ja muule. Santa Clara maakond, kes arvestab ainult hoonega, hindab Apple Parki 3,6 miljardit dollarit maksude maksmiseks.

Muidugi, millised maksud: kui maakondlikud kinnisvaramaksud on umbes 1%, maksab Apple hinnanguliselt 40 miljonit dollarit aastas riigile. Seda loomulikult kogu väärtust silmas pidades – loomulikult hõlmab selline konstruktsioon hulgaliselt maksu- ja vastisoodustusi, nagu me oleme arutanud mitmes teises artiklis.

Fakt on see, et 4,17 miljardi dollari juures on Apple Park hõlpsasti maailma kĂĽmne kõige väärtuslikuma hoone seas. Tiitliomanik jääb sajandeid hiljem alles Meka suur mošee, Saudi Araabias on see hinnanguliselt umbes 100 miljardit USA dollarit (!), ja teine ​​koht on ka Lähis-Ida pĂĽhas linnas – see on pilvelõhkujate kompleks Abraj Al Bait, väärtusega umbes 15 miljardit dollarit.

Kui projekti tuumasĂĽnteesikompleks avaneb, ITER (asub Saint-Paul-lès-Durance’is Prantsusmaal) liitub ka selle valitud rĂĽhmaga, mille hinnanguline väärtus on 25 miljardit USA dollarit. Teine hoone 10 parimat kaasa arvatud Ăśks maailmakaubanduskeskusNew Yorgis (3,8 miljardit USA dollarit) ja Salesforce Tower, San Franciscos (1,7 miljardit USA dollarit).

Viimases, rääkimata sellest San Francisco kroonika on huvitav fakt: vaatamata sellele, et seal on 57 korrust, moodustab pilvelõhkuja ainult umbes poole Apple Parki kontoripinnast ja ainult neli korrust. Muidugi on saidile paigaldatud Apple’i hoone kĂĽmneid kordi suurem, kuid teave teeb selgeks, kui arukas ruumikasutus ja arhitektuur on ehitiste hindamisel olulised tegurid.

Veel ĂĽks huvipakkuv koht: Apple Parki maa võrdub pikkusega poole poolt hõivatud alast Pentagon Virginia osariigis Arlingtonis – suure erinevusega, et USA armee ei maksa makse. ?

Cult of Maci kaudu

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH