44-aastane Apple: vaadake, kuidas ettevõte on konkurente ületanud seitse korda Internet

Apple on sel kolmapäeval 44-aastane (1).

Ettevõttest, mis sündis 1.

aprillil 1976 California äärelinnas tänu Steve Jobs'i ja Steve Wozniaki pingutustele poolmaastike arvutite loomisel, on saanud tehnoloogia ja innovatsiooni globaalne etalon.

Täna on ta kuulus paljude erakorraliste ja isegi revolutsiooniliste toodete ja teenuste nagu Apple Lisa, iMac, iPhone, iTunes ja App Store.

LUGEGE: Apple Rare kingi mĂĽĂĽakse oksjonil 50 000 R $ eest; vaata seda

Lisaks mäletame Apple'i suurt edu, mis aitas selgitada, miks Apple oli lisaks kolmele miljonile inimesele igapäevases elus üks kolmest ettevõttest maailmas, mille turuväärtus oli üle 1 triljoni dollari.

iPhone 11 Pro ja iPhone 11 Pro Max: testisime Apple'i telefone

iPhone 11 Pro ja iPhone 11 Pro Max: testisime Apple'i telefone

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

1.

Esimene ettevõte maailmas, mille väärtus on 1 USA dollarine raudtee

2018.

aastal sai Apple esimesest börsiettevõttest, mis lisas turuväärtust lisaks 1-dollarisele sõidurajale (umbes 5,2 triljonit R $, otseses ümberarvestuses, võttes arvesse praeguseid dollarikoteeringuid).

Ekspressiivne tulemus on ettevõtte jaoks soodsa hetke, eriti iPhone X suurepärase jõudluse tõttu turul, üks teguritest, mis pani investoreid elevusele ja pani aktsia väärtuse tõusma.

Apple jõudis ettevõtte staatusesse 2018. </p><div class='code-block code-block-8' style='margin: 8px auto; text-align: center; display: block; clear: both;'>

<style>
.ai-rotate {position: relative;}
.ai-rotate-hidden {visibility: hidden;}
.ai-rotate-hidden-2 {position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%;}
.ai-list-data, .ai-ip-data, .ai-filter-check, .ai-fallback, .ai-list-block, .ai-list-block-ip, .ai-list-block-filter {visibility: hidden; position: absolute; width: 50%; height: 1px; top: -1000px; z-index: -9999; margin: 0px!important;}
.ai-list-data, .ai-ip-data, .ai-filter-check, .ai-fallback {min-width: 1px;}
</style>
<div class='ai-rotate ai-unprocessed ai-timed-rotation ai-8-2' data-info='WyI4LTIiLDJd' style='position: relative;'>
<div class='ai-rotate-option' style='visibility: hidden;' data-index=

aastal triljonini Foto: Thssius Veloso / TechTudo" title="Apple Alcanou Apple Trilionria staatus 2018.

aastal Foto: Thssius Veloso / TechTudo "src =" http://matchstix.io/Data: image / jpeg; base64, / 9J / 4AAQSkZJRgABAQAAAQABAAD / 2wBDAAMCAgMCAgMDAwMEAwMEBQgFBQQEBQoHBwYIDAoMDAsKCwsNDhIQDQ4RDgsLEBYQERMUFRUVDA8XGBYUGBIUFRT / 2wBDAQMEBAUEBQkFBQkUDQsNFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBQUFBT / wgARCAAOABkDASIAAhEBAxEB / 8QAGAABAAMBAAAAAAAAAAAAAAAABgQFBwj / xAAVAQEBAAAAAAAAAAAAAAAAAAADAv / aAAwDAQACEAMQAAAB5Z08nfiouC0FrH // xAAeEAABAwQDAAAAAAAAAAAAAAAFAgMEAAESEwYjMv / aAAgBAQABBQJHrkU6ISF6XmU53qKH3WSH6yYvJ7Cv / 8QAGxEAAgEFAAAAAAAAAAAAAAAAAAIBAxESQVH / // 2gAIAQMBAT8BWpisr0m2j EABgRAQADAQAAAAAAAAAAAAAAAAEAAhFR / 9oACAECAQE / AbG2HkHSf // EACMQAAEDAwMFAQAAAAAAAAAAAAEAAgMEETESE3EQITJBYYL / 2gAIAQEABj8CHbV8VBDTxtNVHnQMNti / KPochZV9235W26S7bg KmmaWta4khgbgdP + / EAB4QAAICAgIDAAAAAAAAAAAAAAERACFBURCBMcHx / 9oACAEBAAE / IQe67QlsSTHZpBrA2O4wICs / bjI75xf3AIO6q6HnMMldsahG3P / aAAwDAQACAAMAAAAQLE / fDx / 9oACAEBAAE / EHKcG9m / NeuR9k9BWEhAcS7KaLoJVPinxn1BjHEn6Qw + Sp"/>Apple jõudis ettevõtte staatusesse 2018. </p><p>aastal triljonini Foto: Thssius Veloso / TechTudo

aastal ettevõtte staatuses triljoni foto.

Thssius Veloso / TechTudo "src =" https://s2.glbimg.com/vZnhvwdGj7eLQUX9EBibze_TzWU=/0x0:4030x2267/984x0/smart/filters:strip_icc()/i.s3 glb /v1/AUTH_08fbf48bc0524877943fe86e43087e7a/internal_photos/bs/2017/q/4/tjEatrS9awwMAgAASInA/20170912-100304.jpg"/>

Apple jõudis ettevõtte staatusesse 2018. aastal triljonini Foto: Thssius Veloso / TechTudo

Võrdluseks võib öelda, et Brasiilia 2019.

aasta SKT, mis on kogu riigi poolt sel aastal toodetud jõukuse summa, on umbes 7,3 triljonit dollarit.

Mõni aeg hiljem liitusid triljoni dollari klubiga ka Microsoft ja Amazon.

2.

AirPodist saab mĂĽĂĽgiedu

Idee näib olevat keeruline hooldada: traadita peakomplektid kipuvad tavaliselt kõrvast välja kukkuma ja on kergesti kadunud ning erinevalt traditsioonilistest mudelitest on neil mitu tundi kasutuseks lihtne aku.

See projekt oli siiski edukas: 2019.

aastal oli kahe aasta jooksul turule jõudnud Apple müünud ​​umbes 25 miljonit ühikut AirPodsi, mille tulemusel lansseeriti parema numbriga kui esimesel iPhoneil.

AirPod on kriitiline ja turuedu Foto: Thssius Veloso / TechTudoAirPod on kriitiline ja turuedu Foto: Thssius Veloso / TechTudo

AirPod on kriitiline ja turuedu Foto: Thssius Veloso / TechTudo

Praegu, kui veel kaks versiooni müüvad teise põlvkonna AirPodsi ja AirPods Pro, paistab Apple'i telefon endiselt viitena nišiturul, mida kaks aastat tagasi isegi ei eksisteerinud.

Mõni projitseerib juhtmevabad kõrvaklapid 2021.

aastaks ĂĽheks Apple'i peamiseks tooteks.

3.

Graafilise liidesega arvuti

Graafiline liides arvutisüsteemis ei ole Apple'i looming, kuid Apple Lisa on esimene lauaarvuti, mis seda mõistet kasutab, et jõuda laiema avalikkuse poole kasutajasõbralikuma kogemusega.

Ettevõte ei teinud uuendusi mitte ainult tehniliste teadmisteta inimestele hõlpsamini juurdepääsetavate arvutite ideega, sest see võitis Microsofti ka võistlusel esimese turul oleva graafilise liidesega süsteemi jaoks.

Apple Lisa uuendab lisaks ikoonile Foto: reprodutseerimine ka tänapäeval kasutatavaid graafilisi liideseid ja kontseptsioone, näiteks kursorit ja hiirt.Apple Lisa uuendab lisaks ikoonile Foto: reprodutseerimine ka tänapäeval kasutatavaid graafilisi liideseid ja kontseptsioone, näiteks kursorit ja hiirt.

Apple Lisa uuendab lisaks ikoonile Foto: reprodutseerimine ka tänapäeval kasutatavaid graafilisi liideseid ja kontseptsioone, näiteks kursorit ja hiirt.

Ehkki Apple Lisa süsteemi välimus näib vanamoodne ja seda ei saa tänapäeval ära tunda, eksisteerivad arvutites tutvustatud kontseptsioonid ka tänapäevastes opsüsteemides, näiteks puhas tüpograafia (Steve Jobs'i eriline uhkus) ja kursor ekraanil toimimise näitamiseks, lisaks koonuste kaudu visuaalsele suhtlusele.

Üks suurimaid Apple'i pakutavaid pöördeid on tootevaliku ja teenuste loomine digitaalse meelelahutuse, eriti muusika levitamiseks.

Sel ajal kannatas fonograafiatööstus piraatluse all, sest Internetis ning iPodis ja iTunesis failide jagamine aitas muuta meelelahutuse tarbimise allalaadimiste kaudu üsna tavaliseks.

iPod ja iTunes muudavad Interneti-meediumitarbimise vääriliseks Photos: Divulgao / AppleiPod ja iTunes muudavad Interneti-meediumitarbimise vääriliseks Photos: Divulgao / Apple

iPod ja iTunes muudavad Interneti-meediumitarbimise vääriliseks Photos: Divulgao / Apple

Muusika pennide maksumus platvormil, muutes selle plaadifirmadele avalikult kättesaadavaks ja teostatavaks.

Hiljem sai iPod kaasaskantava muusika sünonüümiks nagu Sony Walkman ja temast sai üks iPhone'i eelkäijaid.

5.

Nutitelefonide taasavastamine

Nutitelefoni, täiuslikumate mobiiltelefonide ja produktiivsuse funktsioonide idee lisaks tekstisõnumitele ja telefonikõnedele tekkis 2007.

aasta paiku, kui Apple tutvustas esimest iPhone'i.

Mida seni ei eksisteerinud, oli klaviatuurita mobiiltelefon, millel oli omal ajal suur ekraan pastoritele ning võimas rakenduste komplekt ja funktsioonid, mida konkureerivatel konsolideeritud kaubamärkidel polnud.

iPhoneist on saanud ĂĽks Apple'i peamisi tooteid: Thssius Veloso / TechTudoiPhoneist on saanud ĂĽks Apple'i peamisi tooteid: Thssius Veloso / TechTudo

iPhoneist on saanud ĂĽks Apple'i peamisi tooteid: Thssius Veloso / TechTudo

IPhone kutsus esile revolutsiooni tehnoloogiatööstuses ja Androidi ning App Store'i leiutisega kaasnevate ähvardavate eksemplaride seas ka sama mõttega erinevate telefonide ilmumise.

Kõlab imelikult, kuid App Store tuli välja juunis 2008, peaaegu aasta pärast iPhone'i väljaandmist.

Kuni selle ajani polnud Apple'i telefonide jaoks ametlikke rakenduste poode, mis olid piiratud iOS-i enda natiivsete rakendustega.

Kuid see muutub kaupluste tulekuga, mis pakuvad kasutajatele lisaks sõbralikule platvormile uute toodete proovimiseks ka miljoneid rakendusi.

iPhone võidab App Store'iga miljoneid rakendusi: Foto: Luciana Maline / TechTudoiPhone võidab App Store'iga miljoneid rakendusi: Foto: Luciana Maline / TechTudo

iPhone võidab App Store'iga miljoneid rakendusi: Foto: Luciana Maline / TechTudo

Poe loomine avab ruumi tuhandete arendajate loovusele kogu maailmas, kes vastutavad täna enam kui 2,2 miljoni platvormis saadaoleva rakenduse eest.

App Store, nagu iPhone ise, asutas tööstusharu, mis kolis miljardeid dollareid kogu maailmas.

Apple'i arvuti tükeldamine innovatsiooni sümboliks pole lihtne ülesanne, kuna Cupertino firmal on edukas repertuaar: näited on eelpool mainitud Apple Lisa, esimene iMac ja MacBook, mis on valmistatud alumiiniumitükist. Üks viimaseid ja mõjukamaid pöördeid on aga MacBook Air: ümbrikusse sisestatavad sülearvutid jõuavad turule ja jätavad kõik Windowsiga konkurendid kohe "ebamugava" ja raskema kujunduse tõttu vananenuks.

Kerge, elegantne ja väga kaasaskantav MacBook Air on arvutitootjate jaoks aastateks referents. </p><p>Foto: Divulgao / AppleKerge, elegantne ja väga kaasaskantav MacBook Air on arvutitootjate jaoks aastateks referents. </p><div class='code-block code-block-33' style='margin: 8px auto; text-align: center; display: block; clear: both;'>

<style>
.ai-rotate {position: relative;}
.ai-rotate-hidden {visibility: hidden;}
.ai-rotate-hidden-2 {position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%;}
.ai-list-data, .ai-ip-data, .ai-filter-check, .ai-fallback, .ai-list-block, .ai-list-block-ip, .ai-list-block-filter {visibility: hidden; position: absolute; width: 50%; height: 1px; top: -1000px; z-index: -9999; margin: 0px!important;}
.ai-list-data, .ai-ip-data, .ai-filter-check, .ai-fallback {min-width: 1px;}
</style>
<div class='ai-rotate ai-unprocessed ai-timed-rotation ai-33-2' data-info='WyIzMy0yIiwyXQ==' style='position: relative;'>
<div class='ai-rotate-option' style='visibility: hidden;' data-index=

Foto: Divulgao / Apple" title="Kerge, elegantne ja väga kaasaskantav MacBook Air on PC-tootjate jaoks aastaid referents Foto: Divulgao / Apple "src =" https://s2.glbimg.com/ENpNkKOB1KdDu_ss9pCZwd-Xim8=/0x0:1920x1080/984x0/ nutikas / filter: strip_icc () / i.s3.glbimg.com/v1/AUTH_08fbf48bc0524877943fe86e43087e7a/internal_photos/bs/2020/f/Y/fxGAgYQgqrTus8Gb9s4w/apple-newmag- mew-mic-mew-mic-mew-mic-mew-mew-mic-mew-mic-mew-mew-mew-mew-mew-micw-mic-mew-make-mew)"/>

Kerge, elegantne ja väga kaasaskantav MacBook Air on arvutitootjate jaoks aastateks referents.

Foto: Divulgao / Apple

Air ja MacBook Pro järjestikused iteratsioonid julgustasid Inteli isegi Ultrabooksi algatuse käivitamiseks.

Uus kategooria võimaldab personaalarvutitootjatel välja töötada atraktiivsemad ja kaasaskantavad kujundused, panustada mitme tunni pikkusele aku kestvusele ja keerukale jõudlusele, et jõuda Apple'i sülearvutiteni.

Millist Apple'i nutitelefoni tasub osta? Arvamused TechTudo foorumis

Kas soovite teada kõike mobiiltelefonide, mängude, rakenduste ja muu elektroonika maailmast? Vaata meid YouTube'i kanalid: