4G Brasiilias algab limiidiga ja ainult kuues linnas

4G Brasiilias algab limiidiga ja ainult kuues linnas

4G kommertskõnede algus Brasiilias on kavandatud 2013. aasta juunis, kuid võrgu leviala on vaid 50% kuue linna – Brasilia, Belo Horizonte, Fortaleza, Recife, Salvadori ja Rio de Janeiro – kogupindalast.

São Paulo linn oli varakult käeulatusest väljas, kuna see ei olnud seotud jalgpallikoondiste karikavõistlustega, mis oli seotud Brasiilias 4G turustamise algusega, mis oli 2014. aasta maailmameistrivõistluste infrastruktuuri ettevalmistamise lahutamatu osa.

Folha de São Paulo sõnul on teenuse käivitamisel saadaval umbes kümme tuhat 4G-saatjatega antenni, mis kasutab ära olemasolevat 3G-antenni infrastruktuuri.

Sama allikas tsiteerib tööstuse eksperte, et põhjendada 4G-võrkude piiratud valikut varases perioodis, väites, et 3G-antenniga sama leviala saavutamiseks oli vaja kolme 4G-antenni.

Esialgsetest piirangutest hoolimata on 4G peamise spektrioksjoni võitnud Brasiilia operaatorist – Vivo, Oi (Portugal Telecomi osalev ettevõte), TIM ja Claro – ainult TIM 4G-võrgu loomise osas läbirääkimiste etapis, olles teatanud oma sulgemisest leping. Teised operaatorid on selle teenuse testimise etapis juba suletud.

Kogu 4G võrgu leviala Brasiilias on kavandatud 2019. aastaks, kuid kõik maailmameistrivõistlustel osalevad linnad kaetakse 2013. aasta lõpuks.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi