4G oksjon edeneb täna Brasiilias

4G oksjon edeneb täna Brasiilias

Täna korraldab Brasiilia enampakkumisi sagedusribadel, mis võimaldavad operaatoritel ja telekommunikatsiooniteenuse pakkujatel hakata arendama riigi neljanda põlvkonna mobiilsidepakette. Oksjon läks Clarole, Timile, Oi-le (Portugal Telecomi tütarettevõte), Vivo, Sky ja Sunrise Telecomunicaçõesile.

Hinnangute kohaselt ei ületa pakkumine paljut kavandatavast baasväärtusest, võttes arvesse, et saadaoleva spektri maht on pakutava operaatori vajaduste jaoks piisav, võib seda lugeda Brasiilia ajakirjandusest.

Neljanda põlvkonna mobiilsideteenus käivitatakse Brasiilias järgmisel aastal. 4G-ga riike kajastatakse järk-järgult, esmatähtsalt jalgpalli maailmakarikaga seotud linnades (2014. aastal), kes saavad tehnoloogia esimesena.

2013. aasta aprilliks peab kõigil linnadel, kes saavad tõendi maailmameistrivõistlustele eelnenud liidu meistrivõistluste kohta, olema 4G katvus. Sama aasta detsembris on see tehnoloogia saadaval ka kõikides maailmakarika kohtades ja alavõimalustes. Kogu Brasiilia katvus 4G-ga lõpeb alles 2019. aastal.

4G kasutuselevõtu tempo on riigis eeldatavasti aeglane, kuna seadmete ja teenuste esialgsed hinnad või pakkumispiirangud – nagu Portugalis – viitavad kolmanda põlvkonna (3G) lairiba toele kõrgekvaliteedilistele mobiilsideteenustele, millele suur osa elanikkonnast pääseb juurde.

Brasiilia telekommunikatsiooniliidu andmetel on riigis praegu 3G kaudu lairibaĂĽhendus 54,3 miljonit, millest 45,7 miljonit on mobiiltelefonid ja 8,6 miljonit modemid.

Kõigi osade – sealhulgas maapiirkondade mobiililevi tugevdamisele suunatud – osade mĂĽĂĽmisega toob Brasiilia kommunikatsiooniregulaator ANATEL sisse vähemalt 1,5 miljardit eurot.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira