4G on saabunud Brasiiliasse

Brasiilia neljanda põlvkonna mobiilsideteenus on jõudnud riikidesse, kus linnad on liitunud konföderatsioonide karika saamiseks: Rio de Janeiro, Belo Horizonte, Brasilia, Salvador, Recife ja Fortaleza, kuhu São Paulo liitus. Katvuse ulatus on ettevõtteti erinev, nagu on plaanis võrgu laiendamine aasta lõpuks.

Vivo, mis juba kuulub PT-le (kelle käes on 50% ettevõtte kapitalist), teatas, et mai lõpuks jõuab see veel kolme SĂŁo Paulo osariigi linna ja selle aasta lõpuks hõlmab see veel viit linna – osariikides, kus ta ei olnud seda veel teinud. : Paraná, Amazonas, Rio Grande do Sul ja Mato Grosso.

Sarnaselt Vivole ootab ka TIM sündmuste võõrustamiseks kuues linnas teenustele ettetellimiseks ette nähtud tähtaja viimast päeva. Erinevalt konkurentidest ei edene TIM São Paulo kajastusega praegu. See integreerib linnad aasta lõpus käsitletavate kohtade nimekirja: Manaus, Cuiabá, São Paulo, Curitiba, Porto Alegre ja Natal.

Oi, mille operaatoril on Portugal Telecomil praegu 30% osalus, ja Claro, veel kaks operaatorit, kes pakuvad 4G-teenuseid, ennetavad ja on oma pakkumisi pakkunud kuu keskel.

Nagu Portugalis, kui teenust alustati, olid mobiiltelefonide pakkumised piiratud ja kommertspakkumised kallid. 11 seadet on heaks kiidetud ja odavaim varustus maksab ĂĽle tuhande reaali (380 eurot), selgub EstadĂŁo avaldatud teabest.

Telekommunikatsiooni ja meediakonsultantide hinnangul oli aasta lõpus riigis 930 tuhat 4G abonenti. Praegu on riigis 264 miljonit aktiivset mobiilikontot.

Konföderatsioonide karikas toimub ajavahemikus 15. – 30. Seni peavad operaatorid tagama vähemalt 50% spordiüritustega kaetud omavalitsuse leviala.

Järgmisel aastal korraldatakse riigis jalgpalli maailmameistrivõistlusi. Seni peavad operaatorid tugevdama teenuste katvust vastavalt ajakavale, mis nõuab teenuste laiendamist 2014. aasta lõpuks kõikidesse pealinnadesse ja linnadesse, kus elab üle 500 tuhande elaniku.

Järgmisel aastal jõuab see tehnoloogia kõikidesse linnadesse, kus elab üle 200 tuhande elaniku, ja 2016. aasta lõpuks hõlmab see ka kõiki üle 100 tuhande elanikuga linnu. 2017. aastal on 4G leviala kohustuslik ka linnades, kus elab üle 30 tuhande elaniku.

Märkmete kirjutamine: Uudistes sisalduv teave on parandatud.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira