4G võrk, pilv, liitreaalsus ja muud 2011. aasta trendid

4G võrgud, liitreaalsus, rakendused ja mängud on mõned mobiilsidetehnoloogiad, mis peaksid INdT sõnul sellel aastaajal midagi muutma …

Mobiilsest suhtlusest on saanud miljonite inimeste eluviisi lahutamatu osa kogu maailmas. Aasta uuringu järgi Gartneri Instituutaastaks ületab mobiiltelefonide arv tavapäraseid arvuteid. Ja brauseritega varustatud mobiilseadmete arv ületab 1,82 miljardit ühikut. Selles reaalsuses nutitelefon on võtnud mobiilsuses üha kesksema rolli, pakkudes omavahel ühendatud funktsiooni.

Seetõttu tutvustame kõige silmapaistvamaid liikumisprobleeme 2011. Vaadake seda allpool:

.1. 4G võrk:

Kooskõlas kogu maailma suundumustega ja arvestades kättesaadavate juurdepääsutehnoloogiate mitmekesisust, 4G võrk saab “võrguvõrk”. Nii võib peagi reaalsuseks saada idee ehitada laialdase leviala ja suure ĂĽlekandevõimega universaalne sidesĂĽsteem. Aastal enim kasutatud rakendus 4G võrk on:

  • Kõrglahutusega digitaalne video voogesitus (digitaaltelevisioon, tasuline teler ja videokõned)
  • Geolokatsioon ja sotsiaalsed võrgustikud
  • Digitaalne raadio
  • Veebi- ja mitmikmängud (liitreaalsuse võimalustega)
  • Hääle IP kaudu (VoIP)
  • HD-video voogesitus
  • Muusika allalaadimine ja jagamine
  • Interneti-auto
  • e-kaubandus ja e-raha

.2. Liitreaalsus:

Liitreaalsuse kõige huvitavamate rakenduste hulgas võivad kasutajad liidesel oodata uudiseid GPS kellel on kaamera. Kasutaja asukoha märkimisel kõikjal maailmas kogub süsteem keskkonnatuvastustarkvarast teavet, mis käivitab pildi kaamera objektiivi abil täiendava teabe marsruudi asukoha kohta. Mõnel juhul on võimalik saada turismiinfot, ajaloolist teavet, teenuseid või isegi sooduskuponge. Tervisepiirkonnad võivad tugineda ka selle tehnoloogia eelistele, näiteks tarkvara, mis toetab erinevaid raviliike, kus programmid suhtlevad ravimite pakenditega, näiteks pakuvad lisateavet, näiteks tabeleid, infokirjeldusi või juhiseid, et hõlbustada mõnda meditsiinilist protseduuri. .

.3. Rakendused ja mängud:

Suure rakendusturu ja erinevate platvormide tõttu peaks lähitulevikus juhtuma rakenduste ja mängude ühilduvus nende erinevate mobiiliplatvormide vahel (Android, iOS, Symbian, WP7, teiste hulgas). Lisaks kipuvad arendusajad olema lühemad, mis võimaldab uusi rakendusi reaalajas arendada, nii et paljud rakendused ilmuvad ühiskondlikel üritustel samas proportsioonis ja ajal. 2011. aastal mobiilseadmete mänguturg ainult kasvab. Mängurakendus on üks süsteemi rakenduste poodidest nii siseruumides kui kõige nõutum Android Market, iTunes App Store, Windows Marketplace või edasi OVI pood (muu hulgas muidugi).

.4. Pilvandmetöötlus:

Staatilise masina kĂĽlge kinni jääda oli ĂĽha vähem mõtet. Tõenäoliselt salvestatakse ja teostatakse andmeid ja töötlemistoiminguid kuskil väljaspool seadet, mis võtab järjest rohkem ruumi. Mobiiltelefonide ja nutitelefonide jaoks on see suurepärane lahendus. Praeguste teadusuuringute eesmärk on arendada tööriistu ja tehnoloogiaid, et mobiiltelefone saaks igal ajal ĂĽhendada, juurdepääs kõigile kasutajale huvipakkuvatele teenustele ja failidele, kas juurdepääs e-postile, arvutustabelite muutmine, esitluste ja tekstide kontrollimine – kõik otse pilvest.

.5. Turvalisus:

Isikliku teabe hulk, mida inimesed oma mobiiltelefoniga kannavad, kasvab. Lisaks kipuvad seadmed olema üha enam Interneti-ühendusega. Nendele andmetele juurdepääsu säilitamiseks suurenevad mobiilseadmete turvalahendused.

.6.3D tehnoloogia:

Tehnoloogia 3D on muutunud digitaalses maailmas üheks ihaldusväärsemaks aineks ja on väga tõenäoline, et see funktsioon tuuakse mobiilseadmetesse väga kiiresti, eriti kui on võimalik vähendada prillide vajadust. 3D, kas mängude, rakenduste või isegi seadme enda graafilise liidese jaoks.

.7. Sotsiaalvõrgustike laiendamine mobiilside kaudu:

Sotsiaalvõrgustikud kipuvad populaarsemaks muutuma mobiilseadmete rakenduste kaudu, näiteks Twitter, Facebook ja Foursquare. Mõne seadme jaoks on juba rakendus olemas, kuid tõenäoliselt saavad rakenduse selle versiooni ka madalama hinnaga (sisend) telefonid ja muud lihtsamad platvormid. Teine paljulubav trend on suurem integreerimine sotsiaalsete võrgustike ja asukohapõhiste teenuste vahel, mis kasutavad nendel platvormidel suhtlemiseks GPS-seadmeid.

.

Allikas: Nokia tehnoloogiainstituut