5 fataalset ohtu võrgumängijatele: mis need on ja kuidas neid ennetada?

Venemaa turvaettevõtete avaldatud loendis valiti ohtudeks, mida enamik veebimängurid mängivad, andmepüük, pahavara, küberkiusamine, petuskeemid ja petuskeemid ning tegelaste ja mängutööriistade vargus.

Andmepüügitehnika on jätkuvalt vastutav ka muudele domeenidele suunatud arvutirünnakute väga asjakohase osa eest. Siin kasutatakse e-kirjades petlike linkide loomist, mille eesmärk on suunata kasutajad mängudega identsetele saitidele, kus nad jagavad teenuse juurdepääsu mandaate või krediitkaardi andmed.

Andmepüüki, näiteks foorumites olevaid sõnumeid ja mänguvestlusi, kasutatakse ka selleks, et proovida kasutajaid meelitada vigastesse värskendustesse või mängude utiliitidesse, mis on tegelikult pahavara, mis on mõeldud andmete varastamiseks või seadmete päästmiseks rünnakutes osalemiseks (näiteks robotivõrkude integreerimine).

Samuti rõhutab ettevõte turvalisuse puudumist mängudega seotud vestluste üha kasvavas kasutamises, mida kasutatakse üha enam kui vahendit oponentide ründamiseks või halvustamiseks.

Näidatud on ka mängijate endi loodud pettused, kasutades mängukliente või modifitseeritud roboteid vastaste ees eelise saamiseks või koodis esinevate vigade ärakasutamiseks, samuti märkide või mänguvahendite vargus.

Siin on risk peamiselt suunatud mänguressurssidele, hästi arenenud tegelastele, kontoga seotud maksekontodele või krediitkaartidele, mille Kaspersky tuvastab.

Tuvastatud ohtude eest kaitsmiseks on tavalised soovitused järgmised:

  • Installige kogu mänguvarustus ja värskendused
  • Kasutage tugevat ja ainulaadset parooli
  • Jälgige andmepĂĽĂĽgi e-kirju
  • Blokeerige viivitamatult kasutajad, kes ähvardavad või rikuvad rikkumisi
  • Ă„rge kunagi paljastage oma tegelikku identiteeti
  • Ă„rge võtke võõrastelt vastu kahtlaseid pakkumisi

Kui näete, et mõni teine ​​mängija liigub mängus liiga kiiresti edasi, teavitage sellest tugiteenust

Mängu sisenemiseks sisestage veebisaidi aadress käsitsi

Kasutage veebikaitsevahendeid

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi