50 000 Šotimaa õpilast võidab hariduse parandamiseks iPadi

Apple osaleb otseselt ja kaudselt kogu maailma haridusprogrammides. Hiljuti partnerlus linnade vahel Glasgow (Šotimaa) ja Kanada IT-ettevõte CGI teeb iPadi lähedal asuvatele inimestele kättesaadavaks 50 tuhat õpilast põhiharidus kui viis hariduse stimuleerimiseks.

See samm on osa plaanist investeerida 300 miljonit naela riiklikusse haridusse ja lepingu osana saavad kõik põhi- ja keskkooliõpilased (Ĺ oti klassifikatsioonis P6 – S6) oma iPadi kooli kasutamiseks, samas kui noored keskkoolis (P1 kuni P5) jagab juurdepääsu iPadile. Täpsemalt tarnitakse 2021. aastaks õpilastele umbes 47 000 iPadi ja 4900 õpetajal on juurdepääs ka Apple’i tahvelarvutitele.

Šotimaa linnavolikogu liikme Chris Cunninghami sõnul on see “Apple’i suurim haridusalgatus Euroopas”:

Soovime, et meie lapsed ja noored oleksid varustatud oskustega, mis panevad nad digitaalsete kodanikena oma tööelus särama, ja mul on hea meel, et Glasgow on taas juhtpositsioonil uuenduslike tavade alal.

Need algatused hõlmavad ka WiFi paigaldamist kõikidesse klassiruumidesse ja kiiremat Interneti-ühendust üldiselt; Seda BBC ta märkis ka, et kõiki iPade jälgib ja haldab Glasgow linnavolikogu, võimaldades neid kaugjuhtimisega lukustada või kustutada. Lisaks ei pääse õpilased seadme kaudu sotsiaalmeedia platvormidele ja sobimatutele veebisaitidele juurde.

MacRumorsi kaudu