50 aastat hiljem saab Apollo 11 missiooni jälgida reaalajas

Apollo 11 missioon algas ametlikult 16. juulil 1969 raketi stardiga ja maandumine 20. juulil oli kogu projekti keskpunkt, kuid kõik, kes soovivad rohkem teada selle kohta, mis juhtus kaheksa päeva jooksul, mil kosmoses viibinud astronaudid saab reaalajas iga minut taastuda.

Apollo 11 reaalajas veebisaidil on suurepärane teekond kõigi missiooniga seotud andmete salvestamiseks ja isegi järgneva teabe ühendamiseks, et paremini mõista selle keerukust ja olulisust tänapäeval.

Armstrongi ja Buzz Aldrini kogutud kuupinna proovide kohta on 11 000 tundi missioonikontrolli heli, 2000 fotot, 240 tundi heli ja teavet.

NASA peab kõigi missioonide kohta ulatuslikke andmeid ja arvestust ning Apollo 11 on üks kõige täiuslikum, kuid Ben Feis ja Stephen Slater võtavad kõik andmed ja toetuvad muljetavaldavale teekonnale ajas tagasi.

Võite alustada oma teekonda 1 minut enne starti või vaadata, mis juhtus see teine, viiskümmend aastat tagasi. Lehe ülaosas olev ajaskaala jälgib missiooni iga minutit ja toob välja kõige huvitavamad hetked, samas kui otsingufunktsioon võimaldab teil sirvida ärakirju, kommentaare ja näidiseid.

Ben Feist ja tema kaastöötaja, arhivaar Stephen Slater kujundas paneelid, mis pakuvad külastajatele täieliku ristlõikevaate, mis on palju laiem kui juhtimiskeskuste operaatoritel ja astronautidel Kuu missiooni ajal.

Naaske kontrollitud minevikku

Missiooni juhtimise iga juhtimiskoha jaoks ja mitmeks muuks suhtlusringiks on paneel, mis sisaldab heli. Külastajad saavad neid paneele avada missiooni igal sekundil ja kuulda näiteks lennundusarste, kes ähvardavad kogu USS Hornet karantiini panna (34:48:49).

Missioonikontrolli helisalvestised digiteeriti hiljuti ning heliversiooni kohapeal kuuldavaks tegemine oli viimase kahe aasta üks keerulisemaid töid, kuna analooglintidel oli juba probleeme ja tundus võimatu neid aja jooksul sünkroonida. missioon, nagu Ben Feist tunnistab.

NASA tarkvarainsenerid ja ajaloolased olid Apollo 17 missiooni jaoks välja töötanud sarnase projekti ja suurt osa koodist taaskasutati, kuid see laiendas teavet väljaspool heli. Seekord on olemas ka mobiilsete seadmete versioon, mis keskendub missioonikontrollile.

Võtke mõni minut aega saidi uurimiseks, mis võimaldab teil reisida ajalugu ilma paralleelideta. Kui klõpsate nuppu “NĂĽĂĽd”, saate igal ajal jälgida toimuvat või võtta ajaloolisi hetki, näiteks raketiheitmine (00:00:00), esimene samm Kuul (109: 23:40), Kotka maandumine (102) : 46: 02).

Lisaks saavad kõige uudishimulikumad kogeda missioonikontrolli vaatenurka, tundes Houstoni meeskonna tohutut pinget. Kui kuumoodul jõuab kuupinnale, saate kuulda kõigi ohkeid ja näha, kuidas teadlased lõdvestavad edukate kõrge panusega missioonidega.