500 miljonit hiljem domineerib Sony enimmüüdud konsoolides jätkuvalt PlayStation 2

Sel nädalal tähistas Sony ettevõtte ajaloolise eesmärgi saavutamist, mis tähendab enam kui 500 miljoni müüdud konsooli saavutamist. Brändi tähistamiseks toob ettevõte turule spetsiaalse ja piiratud väljaandega PlayStation 4 Pro, millel on läbipaistev struktuur. Kokku toodetakse seda versiooni ainult 50 000 ühikut.

Kuid hoolimata selle süsteemi headest äritulemustest, ei hõivata enim müüdud PlayStationit mitte PS4. Kuigi konsoole on tänapäeval enim müüdud, esitab Jaapani ettevõtte ajalugu rekordi, mida see seade pole veel ületanud. See on tõsi, kuid praegu võtab Sony neljas fikseeritud konsool selles pingereas alles neljanda koha, napilt PlayStation Portable ja PlayStation Vita kohal.

PS4 esiküljel on kõik muud püsikonsoolid, mida bränd on alates 1994. aastast lansseerinud: PlayStation 3, PlayStation ja PlayStation 2, selles järjekorras.

28 eluaasta jooksul on Sony müünud ​​525,3 miljonit PlayStationi konsooli, sealhulgas sülearvuteid ja koduarvuteid.

Vastavalt IGN-le, kes kasutab VGChartzi analüüsi järgmiste arvude saamiseks, on ettevõtte müüginimekiri korraldatud nii:

PlayStation 2 – 157,68 miljonit mĂĽĂĽdud tĂĽkki PlayStation – 104,25 miljonit mĂĽĂĽdud PlayStation 3 – 86,90 miljonit mĂĽĂĽdud PlayStation 4 – 81,06 miljonit mĂĽĂĽdud PlayStation Portable – 80,82 miljonit mĂĽĂĽdud PlayStation Vita – 16,03 miljon mĂĽĂĽdud ĂĽhikut